Domowe spa – jak je stworzyć?

Każdy z nas potrzebuje chociaż chwili wytchnienia od codziennych obowiązków. Jeśli potrzebujesz czasu na relaks i zarazem masz ochotę by zadbać bardziej o swoją urodę to koniecznie wykonaj domowe spa. Warto jednak przygotować odpowiednie przedmioty przed takimi zabiegami.

Domowe spa to nic innego, niż wykonanie czynności pielęgnacyjnych poprawiających urodę we własnym mieszkaniu. To jeden z najlepszych sposobów na zwalczenie zmęczenia, o czym pisaliśmy już w innym artykule (zob. Skuetczne sposoby na przepracowanie i stres). Jest ono znacznie tańsze niż spa w profesjonalnym lokalu wykonującym tego typu usługi. Wybór rodzaju zabiegu jest uzależniony od tego, co w danej chwili jest Ci potrzebne. Co więcej, pielęgnację wykonujesz we własnym zakresie. Spa w domu możesz zrealizować w każdej dowolnej chwili. Oznacza to, że nie musisz gospodarować swoim czasem na spotkanie się z kosmetyczką. A cały proces wymaga jedynie chwili na to, by cały potrzebny asortyment zorganizować, a następnie zacząć całą procedurę. Czytaj dalej by dowiedzieć się co warto przygotować przed takimi zabiegami.

Domowe spa DIY – uniwersalne przedmioty

ręczniki i świeczki ułożone na stoliku
Wiele przedmiotów potrzebnych do wykonania domowego spa możesz znaleźć w swoim domu.

Warto wspomnieć, że niezależnie od tego jaki rodzaj pielęgnacji masz zamiar zrobić, to praktycznie zawsze potrzebny będzie czysty ręcznik o dużych wymiarach. Pomoże on przemyć skórę po kąpieli oraz zmyć pozostałości po maseczce. Najlepszym rodzajem do tego celu będzie ręcznik łazienkowy wykonany z bawełny. Dla pewności, by zachować odpowiednią higienę po wykonaniu swoich zabiegów możesz zawsze kupić nowy, lub wyprać w wysokiej temperaturze taki, który już masz w domu.

Kolejnym przedmiotem, który przyda się nam przy tworzeniu domowego spa jest duża i pojemna plastikowa miska. Wybierz taką, która ma minimum 30 cm średnicy lub nawet większą. Miska o większym rozmiarze umożliwia wygodne zmycie maseczki z twarzy lub moczenie stóp podczas pedicure. Najlepszym kształtem na praktycznie każdy zabieg będzie pojemnik w kształcie prostokąta.

Często zapomnianymi przedmiotami podczas wykonywania domowego spa są zdecydowanie bawełniane rękawiczki i skarpetki. Oba te przedmioty to idealne akcesoria wspomagające wchłanianie się nadmiaru kremu do ciała. Zaleca się nakładanie ich zaraz po wykonaniu pielęgnacji. Warto dodać, że takie rękawice i skarpety można zdjąć dopiero po całkowitym zaabsorbowaniu kosmetyku przez ciało. Co więcej, rękawice ochronią Twoje rzeczy w domu przed zniszczeniem spowodowanym kosmetykami.

Jakie akcesoria używacie w swoim domowym spa? Jakie inne przedmioty możecie zaproponować dla naszych czytelniczek? Swoje odpowiedzi koniecznie piszcie komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

murzynka w pomarańczowej sukience na tle ceglastej ściany

Sukienki plus size idealne na wiosnę 2019

zniszczone jeansy

Najczęściej popełniane wpadki modowe na co dzień