Co zrobić, żeby mieć idealną cerę?

Sporo osób uważa, że piękna cera to wyłącznie zasługa genów. Ale nie tylko to ma wpływ na na nią wpływ. Największe znaczenie dla naszej skóry ma codzienna pielęgnacja. Poniżej przedstawiamy kilka czynności, które warto do niej wprowadzić!

Sposoby na dbanie o cerę

prawy profil twarzy kobiety
Pielęgnacja i odpowiednia dieta to klucz do osiągnięcia idealnej cery.

Wiele gwiazd ze świata mody, ale również sław z dużych ekranów, nie zawdzięcza swojej zadbanej cery wyłącznie drogim zabiegom. Ale głównie temu, jak o nią dbamy. Duży wpływ na nieskazitelny wygląd naszej skóry ma dieta, oraz dobrze dobrane kosmetyki, które wcale nie muszą być kosztowne (zob. Jak wyglądać ładnie niewielkim kosztem).

Jednak kluczowy wpływ ma wspomniana już pielęgnacja. Bez niej inne podjęte przez nas działania nie są w stanie przynieść nam oczekiwanego rezultatu.

Większość sław z pierwszych stron gazet przyznaje, że od już wielu lat, każdego dnia stosują te same nawyki w swojej codziennej pielęgnacji. To właśnie dzięki regularności wiele z nich zawdzięcza idealną cerę.

Kroki jakie musisz wykonać, aby zadbać o cerę

Pierwszym dość istotnym krokiem jest odpowiednie nawilżenie naszej skóry. Zarówno z rana, przed wyjściem do pracy, jak również wieczorem kiedy z niej już wrócimy. Ważne jest również zwrócenie uwagi na barierę ochronną skóry – to ona zapobiega w dużej mierze utracie wody. Dlatego z pewnością dużo pomagają kremy z lipidami, po które warto sięgać.

Drugim krokiem, który z pewnością nie dla każdej kobiety może przypaść do gustu jest potraktowanie skóry lodem. Jak doskonale wiadomo, niska temperatura doskonale potrafi nas pobudzić, a z naszej twarzy zrzucić po całym dniu zmęczenie. Wypada także zaznaczyć, iż zimny lód idealnie obkurcza pory, łagodzi rumień czy choćby nawet minimalizuje obrzęki po długiej, nieprzespanej nocy.

Sprawdzone kosmetyki w pielęgnacji cery

kobieta odgarniająca włosy na czarnym tle
Do osiągnięcia perfekcyjnej cery należy także wspomnieć o kosmetykach, które jakość skóry.

Kolejnym ważnym krokiem jest stosowanie kosmetyków, które są przeznaczone do naszego typu skóry. Warto jednak poddać się także tegorocznym trendom i postawić na pielęgnacyjny minimalizm. Dodatkowo nie opłaca się ulegać zakupowemu szaleństwu czy nowościom, którymi zasypują nas producenci. Zakup kosmetyków powinien być przemyślany i zawsze powinnyśmy czytać etykiety.

Dobrym zabiegiem dla naszej skóry, wykonywanym co najmniej raz w tygodniu, będzie delikatne złuszczanie skóry. Dlaczego raz w tygodniu? Ponieważ zbyt częste stosowanie peelingu może podrażnić skórę, a tego wolelibyśmy uniknąć. Tutaj także ważne jest zadbanie o naszą skórę, już po zrobionym peelingu.

Dość istotne jest także zmywanie makijażu przed snem. Jest to ważny zabieg, żadna z nas nie chce spać w towarzystwie, czy w innych nieczystości. Dodatkowo niezmywanie makijażu wpływa też na przesuszanie skóry, czy pojawienie się wyprysków. Dlatego beż żadnych wymówek wypada każdego dnia przed spaniem poświecić chwilę i zmyć z siebie makijaż.

Trzymając się tych kilku wskazówek z pewnością będziemy w stanie zadbać o cerę. A jakie są Twoje sposoby, aby dbać o swój wygląd? Podziel się nimi w komentarzu!

2 Comments

Leave a Reply
  1. Masz rację, zmywanie makijażu to niezmiernie ważna rzecz! często nie chce nam się tego robić bo jesteś bardzo zmęczone, ale jak się wrobi nawyk to bez wieczornego „rytuału” nie będzie się dobrze spało 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

portret celebrytki

Być królową jak Beyoncé Knowles

odkurzacz pochłaniający confetti

Sprzątanie – kochasz je czy nienawidzisz?