Jak uwolnić się od zajadów? – domowe sposoby

Zajady to bez wątpienia jedna z mniej przyjemnych rzeczy, z jaką można się spotkać na swojej drodze. Lecz istnieje kilka sprawdzonych domowych sposobów, dzięki którym będziemy w stanie pozbyć się zapalenia w kącikach ust.

Jednak przed rozpoczęciem walki z zajadami wypada wiedzieć, że istnieje wiele przyczyn powodujących pojawienie się zajadów. Ponieważ mogą one być spowodowane prowadzeniem złej diety, alergią czy również cukrzycą. Dlatego, jeżeli żadne z domowych sposobów nie przynoszą efektów, warto wówczas wybrać się do lekarza.

Jak pozbyć się zajadów w domu?

kobieta pielęgnująca usta pomadką nawilżającą
Domowe sposoby na zajady są bardzo skuteczne.

Pierwsze, na co wypada zwrócić uwagę to dieta, którą warto wzbogacić w niezbędną witaminę B2. Bo to właśnie niedobór tej witaminy może okazać się przyczyną powstawania zajadów. Najbardziej narażone na tego typu zapalenie w kąciku ust są osoby przemęczone i zestresowane. Wówczas polecane jest sięgnięcie po produkty, które są bogate w witaminę B2. Dobrym jej źródłem będą takie produkty jak: jajka, czy ryby — na przykład łosoś czy makrela.

Dobrym sposobem na usunięcie zajadów, mogą być także drożdże bogate we wspomnianą już wcześniej witaminę. Jednak w przypadku drożdży, należy stworzyć z nich papkę w rozcieńczeniu z wodą. W ten sposób przygotowaną masę należy nałożyć na miejsce, na którym występuje zapalenie.

Sprawdzone okłady na zajady

kobieta przygryzająca swoje pomalowane usta
Okłady są bardzo dobrym sposobem na zwalczenie zajadów.

Ciekawym wyborem mogą się okazać okłady z aloesu, miodu czy ogórka. Bez wątpienia wszyscy słyszeli o leczniczym działaniu soku z aloesu. Możliwe, że wiele osób posiada taki kwiatek w swoim domu i stosuje sok znajdujący się w jego liściach do okładów na drobne rany. Także i w przypadku zajadów może być skuteczny. Wystarczy podrażnione miejsce po prostu posmarować sokiem. Z pewnością nawilży on skórę wokół zajadów oraz powstrzyma dalsze pękanie.

Natomiast miód od wieków uznawany jest za jeden z najlepszych środków przeciwzapalnych. Wystarczy jedynie posmarować nim kącik ust, na którym wystąpiło zapalenie. Natomiast ogórek, a dokładniej plasterki dobrze nawilżają podrażnioną skórę. Różni się od aloesu tym, że nie ma istotnych właściwości odkażających. Dlatego też należy pamiętać, że ogórek nie pomoże nam w pełni rozwiązać problemu z zajadami.

Dajcie nam znać w komentarzu, jakie są Wasze sposoby na zajady! Może trafiliście już na którąś z metod wymienionych powyżej?

One Comment

Leave a Reply
  1. Świetnym domowym sposobem jest wykorzystywanie profesjonalnych kosmetyków z mydlarni https://4szpaki.pl . Produkty powstały na bazie tylko naturalnych składników, więc można powiedzieć, że są robione w domu 🙂 Poza tym skład na tyle przyjemny, że skóra na pewno odwdzięczy sie pięknym wyglądem przez długi okres czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Harry Styles występujący na scenie

Harry Styles — jaki jest styl artysty?

jeansy damskie z różowym haftem

Ponadczasowe jeansy damskie! Jaki model wybrać?