Jak uzyskać piękne zęby?

Każdy pragnie mieć piękne zęby, lecz warto się w pierwszej kolejności zastanowić nad swoją dietą. Warto wiedzieć czego należy unikać, bądź co warto ograniczyć, aby móc się cieszyć pięknym uśmiechem. Sprawdź co dodatkowo zrobić, by jeszcze bardziej pomóc swoim zębom.

Wszyscy się liczymy z tym, że nie wszystkie przekąski są zdrowe. Mimo wszystko dość chętnie sięgamy po nie pomiędzy niektórymi posiłkami. Wypada jednak mieć świadomość, jaki wpływ to, co jemy ma na nasze piękne zęby.

Jak wzmocnić zęby?

owoce wycięte w kształcie serc
Uważaj na spożywanie niektórych owoców! Mimo, że są pyszne mogą zawierać bardzo dużą ilość cukru.

Pamiętajmy, iż zęby są zaliczane do kości różnokształtnych. Przez to ich budowa jest identyczna jak kości szkieletowych. Dodatkowo na zewnątrz są one pokryte substancją umożliwiającą ich ochronę przed różnego typu uszkodzeniami. Warto o nie dbać tym bardziej, że dzięki nim rozdrabniamy przyjmowane przez nas pokarmy. A to jeszcze bardzie bardziej pogłębia ewentualność różnych uszkodzeń czy chorób. Dlatego warto się skupić na dbaniu o zęby, na przykład przyjmując wapń. Jest to korzystnie działający na nie budulec, będący w 99 % składnikiem samych kości. Jednak sam wapń nie jest wystarczający, do jego prawidłowego wchłaniania potrzebna jest witamina D.

Co zrobić by mieć piękne zęby?

Na pierwszy plan warto wziąć to, czego unikać, aby przez cały czas mieć piękne zęby. Bez wątpienia należy unikać produktów zawierających duże ilości cukrów prostych. Oczywiście z pewnością nasuwają się nam tu na myśl tylko słodycze. Jednak wcale tak nie jest. Oprócz powinniśmy ograniczyć również miód, różnego rodzaju napoje oraz soki, które w większości wcale nie są takie zdrowe.

Wypada zaznaczyć, że także nie wszystkie owoce są dla naszych zębów dobre. Negatywny wpływ wykazują na przykład mango, czereśnie czy nawet banany. Dużo cukrów zawierają też owoce suszone, takie jak ulubione przez wiele osób rodzynki.

Dodatkowo negatywny wpływ na nasze zęby mają takie używki jak kawa, herbata i cola. To właśnie one są głównym czynnikiem przebarwiania się naszych zębów. Ciężko jest sobie wyobrazić dzień bez aromatycznej kawy, jednak warto ją ograniczyć.

Jak możemy wspomóc swoje zęby?

Kobiecy uśmiech z czerwoną nitką dentystyczną
Odpowiednia higiena jamy ustnej pomoże zadbanie o piękny uśmiech.

Zdaniem wielu ekspertów, najważniejszym krokiem w drodze po piękne zęby jest zadbanie o higienę jamy ustnej. Jest ona jednym z głównych czynników wyglądu naszego uzębienia. Oprócz tego jednak to dieta ma również duży wpływ na ich wygląd i nie można przechodzić obok tego elementu obojętnie. Dbanie o zęby już powinno być wpajane już od małego, aby jako dziecko nie nabyć problemów przykładowo z próchnicą zębów mlecznych – która z pewnością w przyszłości może przenieść się już na stałe zęby.

Dajcie nam znać w komentarzach jakie są Wasze sposoby na to, aby cieszyć się pięknym uśmiechem przez długi czas!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

duży pokój połączony z jadalnią

Rzeczy przydatne w salonie

kobieta stojąca na mostku patrząca się w dal

Jak nosić płaszcze damskie na wiosnę 2019?