Sekrety urody ze wszystkich zakątków świata!

To, w jaki sposób dbamy o naszą skórę często jest przesiąknięte kulturą naszego kraju. Z tego względu rytuały pielęgnacyjne kobiet we Francji są zupełnie różne od tych, które my wcielamy w życie. Jednak warto je znać, dlatego przedstawiamy sekrety urody kobiet z różnych stron świata!

Swojego czasu w sferze beauty bardzo widoczne było zainteresowanie sekretami urody Koreanek. Praktycznie wszystkie fanki pielęgnacji chciały wówczas poznać sekret wiecznej młodości, z którego słyną kobiety z tej części świata. Warto jednak wiedzieć, że metody pielęgnacyjne zaczerpnięte z innych zakątków świata również mogą wnieść wiele dobrego w kwestii naszego dbania o skórę. Dlatego przedstawiamy sekrety urody zaczerpnięte z różnych stron świata!

Jak dbać o siebie w domu? Sekrety urody kobiet świata

wanna z napełnioną wodą
Odpowiednią szczotka do kąpieli jest niezwykle ważna w umyciu swojego ciała oraz w wykonaniu masażu.

Podróż pielęgnacyjnych sekretów urody rozpoczniemy od wspomnianych już Koreanek, które podobno nigdy się nie starzeją. Warto wiedzieć, że ich idealna, gładka skóra wcale nie jest efektem, tylko i wyłącznie genów, ale również metod pielęgnacyjnych. Kluczem jest w tym przypadku dokładne, wieloetapowe oczyszczanie skóry i dokładne złuszczanie martwego naskórka. Od Koreanek warto również zaczerpnąć regularne masaże naszej twarzy, które zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Dalej przejdziemy do Szwecji, gdzie kobiety do perfekcji opanowały sposób na to, jak wygrać walkę z cellulitem. O sposobach na pozbycie się skórki pomarańczowej już pisaliśmy wcześniej (zob. Najlepsze sposoby na cellulit), jednakże zdecydowanie warto uzupełnić nasz plan walki o sekret urody Szwedek. A jest nim masaż, który wykonujemy przy użyciu odpowiednio ostrej szczotki — najlepiej z włosia dzika. Następnie wskakujemy pod zimny prysznic i możemy obserwować, jak nasz cellulit znika.

Sekrety urody kobiet z różnych stron świata, które warto znać

kobiece dłonie trzymające olejek
Olejki eteryczne używane przez hinduski są nie tylko sposobem na poprawienie swojej urody, ale także metodą na relaks.

Zdecydowanie nie warto jest pomijać sekretów urody pochodzących z Indii. Tam szczególnie popularne jest olejowanie, które z powodzeniem możemy wprowadzić do swojej pielęgnacji. Mowa tu nie tylko o pielęgnacji twarzy, czy ciała, ale włosów. Hinduski olejem nacierają skórę głowy i dokładnie wcierają go we włosy od nasady aż po same końce, tuż przed myciem głowy. To zapewnia gęste, błyszczące i zdrowe włosy!

Z kolei za sekret urody Hiszpanek uznawany jest ziemniak. Okazuje się, że owo warzywo jest świetnym sposobem na problemy z podkrążonymi i spuchniętymi oczami, który po nieprzespanej nocy dotyka praktycznie każdą z nas. Aby skorzystać z jego dobrotliwych właściwości należy zetrzeć go na tarce, na oczach położyć zimny wacik, a na to ziemniaczaną papkę. W ten sposób relaksujemy się przez 10 minut. A po tym czasie możemy się cieszyć zdrowym spojrzeniem!

Znacie inne sekrety urody zaczerpnięte z różnych stron świata? Stosujecie jakieś z nich w swojej pielęgnacji? Dajcie nam znać w komentarzach!

One Comment

Leave a Reply
  1. Ostatnio ja również zwróciłam uwagę na kosmetyki jakich używałam, żeby poprawić kondycje swojej skóry i włosów. Dlatego postanowiłam postawić na kosmetyki naturalne i przyznam, że jestem obecnie z nich zadowolona. Więc uważam, że również w domu można zadbać o siebie jak u kosmetyczki czy nawet w spa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

skarpety męskie widoczne u mężczyzn w garniturach

Skarpety męskie w wielu kolorach — hit czy kit?

kolorowe obuwie damskie z nitami w sklepie

Obuwie damskie — co wybrać na wiosnę 2019?