Trądzik różowaty – czym jest i jak z nim walczyć?

Problemów skórnych, z którymi się zmagamy jest naprawdę wiele. Zalicza się do nich trądzik różowaty, który powoduje znaczne zaczerwienienie skóry. Chcąc ukryć czerwone plamy na naszej twarzy sięgamy po kryjące podkłady, które często bywają obciążające. Dlatego warto zacząć walczyć z problemem, a nie go ukrywać. A my podpowiadamy, co może pomóc na trądzik różowaty.

Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą skórną. Rumień jest pierwszym objawem owej choroby, dlatego jego pojawienie powinno uzmysłowić nam, że coś złego zaczyna się dziać na naszej twarzy. Początkowo zaczerwienienie pojawia się z określonej przyczyny (na przykład emocji), by później na stałe zagościć na naszej skórze. Zaczerwienieniu często towarzyszą popękane naczynka i krostki. Pojawienie się tych objawów sygnalizuje wyraźny problem, z którym najlepiej udać się do dermatologa. Bowiem niewłaściwe kosmetyki mogą tylko pogorszyć stan naszej skóry. Warto temu zapobiec, dlatego podpowiadamy jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry dotkniętej trądzikiem różowatym.

Pielęgnacja skóry dotkniętej trądzikiem różowatym

portret kobiety w plażowym kapeluszu z dużym rondem
Bez względu jaką cerę posiadasz praktycznie przy każdej dolegliwości skórnej potrzebne będą odpowiednie kosmetyki nawilżające.

Osoby dotknięte trądzikiem różowatym powinny szczególnie dużo uwagi poświęcać odpowiedniej pielęgnacji swojej skóry. Jest ona najczęściej określana mianem wrażliwej – to znaczy, że powinnyśmy sięgać po łagodne preparaty, które nie spowodują żadnych podrażnień. Dlatego kosmetyki złuszczające i peelingi mechaniczne to coś, czego zdecydowanie powinniśmy unikać, jeśli nie chcemy pogorszyć stanu naszej cery.

W naszej codziennej pielęgnacji powinnyśmy postawić na kosmetyki nawilżające. Przydatne będą również substancje działające ochronnie, czy preparaty o działaniu odbudowującym. Lipidy, oleje i pantenol to coś, z czym nasza skóra powinna się polubić. Powinnyśmy wybierać kosmetyki do cery wrażliwej, naczyniowej i delikatnej. Zwłaszcza te wolne od substancji drażniących i naruszających powłokę ochronną naszej cery – czyli tzw. środków emulgujących.

Pozytywnie na naszą skórę mogą zadziałać również preparaty o działaniu przeciwobrzękowym, czy wzmacniające naczynia krwionośne. W doborze odpowiedniej dla naszej cery pielęgnacji pomocny może się okazać dermatolog, który zdiagnozuje stan skóry i dobierze odpowiednie dermokosmetyki, których wybór jest naprawdę ogromny. Są one pozbawione wszelkich substancji drażniących, więc w wielu przypadkach mogą się okazać najlepszym wyborem.

Zmagacie się z jakimiś problemami skórnymi? Często walczycie z zaczerwieniami? A może to właśnie Was dotyka trądzik różowaty? Jesteśmy ciekawi Waszych sposobów walki z chorobami skóry!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

uśmiechająca się kobieta na tle ulicy i drzew

Zapomniane zasady w prowadzeniu zdrowego stylu życia

ciemnoskóra piosenkarka występująca na scenie z tancerzami

Nicky Minaj — królowa rapu