Hygge w Twoim domu! Jak urządzić wnętrze zgodnie z duńską filozofią szczęścia?

O duńskiej filozofii szczęścia, nazywanej Hygge, już z pewnością wszyscy słyszeli. Trend ten jest dalej w modzie, dlatego warto się zastanowić jak wpuścić szczęście do naszego domu. A z pewnością pomoże nam w tym aranżacja wnętrz zgodnie z założeniami owej filozofii!

Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, w jaki sposób urządzić wnętrze w stylu holenderskim (zob. Gezelligheid – 5 porad jak urządzić salon w stylu holenderskim), który wykazuje pewne podobieństwo do filozofii Hygge. Nie jest jednak tym samym, więc zdecydowanie warto poznać duński przepis na wnętrze idealne. Tym bardziej że duńczycy znani są ze swojego dobrego stylu, więc na pewno będą dobrym źródłem do inspiracji. Oprócz tego naród ten jest uznawany za najszczęśliwszy na świecie, więc warto się dowiedzieć, jak oni to robią!

Wnętrza zgodne z filozofią Hygge — wpuść szczęście do swojego domu!

dom w stylu hygge
Ciepła, przyjazna i rodzinna atmosfera to podstawa filozofii hygge.

Z pewnością każdy z nas ma swoje sprawdzone sposoby na relaks. Hygge zawiera w sobie jednak zdecydowanie więcej — chodzi tu o tworzenie przyjaznej, ciepłej atmosfery, która umożliwi celendrowanie nawet najprostszych przyjemności. Bo jeżeli będziemy się cieszyć nawet z drobiazgów, to nasze życie będzie wręcz wypełnione szczęściem. Ale jak wnętrze może nam w tym pomóc?

Niezbędną rzeczą w każdym domu powinien być kąt, który umożliwi nam relaks z kubkiem ulubionej kawy. Wystarczy, że będzie to nawet mały kąt z fotelem, ale to będzie nasz kąt, który będzie się nam kojarzył ze spokojem. Sercem każdego wnętrza urządzonego zgodnie z duńską filozofią powinien być kominek, przy którym będziemy mogli spędzać czas z najbliższymi, co zawsze przynosi nam szczęście.

Jak szczęśliwie się urządzić?

kobieta we wnętrzu domu hygge
Duża ilość poduszek i ciepły koc powodują, że dom będzie tworzyć ciepłą atmosferę.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że hygge to raczej tworzenie odpowiedniej atmosfery, a nie konkretne dobra materialne. Duńska filozofia sprowadza się do przebywania z ludźmi, których się kocha. Szczególny nacisk we wnętrzach w tym stylu kładzie się na przytulność, na którą duńczycy mają sprawdzone sposoby. Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednie oświetlenie — najlepiej sprawdzi się ciepłe światło, przypominające płomień świec.

We wnętrzu stworzonym zgodnie z hygge nie powinno zabraknąć prywatnej sfery relaksu. Jej doskonałym uzupełnieniem będą miłe w dotyku koce i poduszki, które nas otulą i sprawią, że poczujemy się niczym w bezpiecznym kokonie. Ważne jest również drewno i inne naturalne akcenty, które jeszcze bardziej podkreślą przytulny charakter wnętrza.

Duńska filozofia szczęścia jest dla Was inspiracją? Macie w swoim mieszkaniu kącik relaksu zgodny z Hygge? Zachęcamy do komentowania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

kobieta dbająca o formę

Jak dbać o formę i przy tym nie zwariować?

pędzle do makijażu na różowym tle

Jak czyścić pędzle i gąbki do makijażu?