Salon i sypialnia w jednym – jak to urządzić?

Połączenia salonu i sypialni może się wydawać szalonym pomysłem. Lecz istnieje kilka ciekawych sposobów, dzięki którym te dwa różne pomieszczenia jesteśmy w stanie połączyć. Przy okazji tworząc niepowtarzalne wnętrze, będące sercem naszego mieszkania.

jasny salon z sofą przy oknach
Połączenie salonu z sypialnią może nadać pomieszczeniu przytulny charakter.

Na samym początku wypada zaznaczyć, że zarówno sypialnia, jak i salon to dwa miejsca w naszym domu, gdzie możemy komfortowo wypocząć. Można jednak tak je rozplanować, żeby skondensować oba pomieszczenia w jedno. Warto przy tym zadbać o to, aby w tak dużym i wszechstronnym pomieszczeniu, jakie powstanie z połączenia salonu i sypialni, zapanowała jedyna w swoim rodzaju przytulna atmosfera. Z pewnością udzieli się ona niejednej osobie.

Sposoby na połączenie salonu i sypialni w jedno

Bez wątpienia jednym z najprostszych sposobów na to, aby połączyć salon i sypialnie w jedno będzie postawienie na sofę. Jednak przy jej wyborze warto pamiętać, że będzie ona w całym pomieszczeniu pełniła funkcję łóżka. Dlatego najlepiej mogą się sprawdzić sofy z materacem, który wysuwa się do przodu — takie modele zazwyczaj najłatwiej się rozkładają, co zdecydowanie jest ich atutem.

Jeżeli planujemy połączyć dwa pomieszczenia w jedno, to prawdopodobnie będziemy walczyć o maksymalne wykorzystanie każdego zakamarka. Wówczas sofa ze skrzynią świetnie sprawdzi się również jako dodatkowe miejsce do przechowywania pościeli czy nawet firanek, a także obrusów. Jeśli zdecydujemy się na sofę, wypada wówczas pamiętać, że w jej otoczeniu najlepiej nie stawiać za wiele zbędnych mebli. Ponieważ musimy mieć miejsce do jej rozłożenia, więc bez sensu za każdym kombinować, jak je znaleźć.

Czy warto połączyć te dwa różne pomieszczenia?

salon, sypialnia i jadalnia w jednym
Odpowiednie rozmieszczenie mebli w salonie, w której znajduje się sofa, może spowodować, że wnętrze pomieszczenia może być przestronne.

Dla wielu osób może się to okazać dość dużym wyzwaniem, bowiem taka aranżacja jest naprawdę wymagająca. Jednak wypada mieć na uwadze efekt końcowy, który nie raz potrafi być niezwykle efektowny. Dlatego połączenie we wnętrzu mieszkania salonu i sypialni może wyjść naprawdę świetnie, jednak nie zawsze osiągniemy taki efekt. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia i efektu, jakiego oczekujemy.

Co sądzicie o połączeniu salonu i sypialni? Czy bylibyście skłonni do stworzenia takiej przestrzeni w swoim mieszkaniu? Czekamy na Wasze komentarze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

kobieta w kwiecistej sukience

Odkryj najmodniejsze fasony sukienek na wiosnę

kobieta chora na katar

Jak wyleczyć katar w domu? Sprawdzone sposoby!