Wnętrze w stylu Memphis z lat 80 i 90

Powoli jasne kolory, wzory graficzne, formy geometryczne czy również wiele innych nawiązań do symboli sprzed kilkunastu lat z różnych epok i styli. Obecnie na nowo sięgamy po inspiracje prosto z lat 80 i 90 przy odnawianiu domowego wnętrza.

Przy okazji należy także zwrócić uwagę, na elementy jakie były dla niego charakterystyczne. Mianowicie meble czy inne przedmioty wyglądału jak wielobarwne klocki rozrzucone przez dziecko. Przeważnie są asymetryczne, zaś ich kolorystyka jest zróżnicowana szczególnie jaskrawa. Projektanci z poprzednich dekad, którzy ukochali właśnie tego typu styl umiłowali tworzywa sztuczne oraz laminaty, które można znaleźć dzisiaj w nowych meblach. Takich jakie można znaleźć na stronie https://wykonczymy.pl/meble.html. Dzięki czemu stały się one równo znacznikiem nowoczesności

Black & White w stylu Memphis

Wyraziste połączenia mocnych kolorów z towarzystwem czerni i bieli – przeważnie dodawanych pw graficznej postaci takich jak: pasy, szachownica itp. Niejednokrotnie inspiracja ze świata mody również staje się widoczna mianowicie zwierzęce wzory. Jednak wypada zaznaczyć, że mimo wszystko styl ten stara się unikać bezpośrednich połączeń z naturą.

Złudzenia i żarty w niepowtarzalnym stylu

Intensywne kolory potrafiące nieraz oszukiwać naszą percepcję, przechodząc z powierzchni na powierzchnię. Przez co pomieszczenie zyskuje efekt trójwymiarowości, nawet maskując elementy pomieszczenia jak drzwi.Niekiedy można również spotkać dość klasyczne elementy architektury jak łuki czy kolumny. 

Niektórzy z nas mogli się z takimi elementami architektury spotkać w mieszkaniach naszych dziadków. Dzisiaj jednak odwołanie do przeszłości w budownictwie, jest dość żartobliwe gdyż takie elementy jak na przykład kolumny tworzone są z gipsu.

Kiczowate akcesoria

Warto również zaznaczyć iż wspomniany powyżej styl nie obawia się kiczu, w żadnej postaci.Czyli we wnętrzu naszego mieszkania mogą się znaleźć takie dodatki jak dyskotekowa kula czy ogrodowe krasnale idealnie wpasowane do pomieszczenia. Natomiast tradycyjne oświetlenie w postaci lampy możemy zastąpić neonem. Na takie i na wiele innych udziwnień pozwala nam ten właśnie styl. Dodatkowo na social media takich jak instagram, możemy znaleźć profile przedstawiające nam właśnie tego typu wnętrza o dość kontrowersyjnej aranżacji.

Jak można zauważyć nie tylko w modzie, wizażu a nawet w muzyce powroty stylu z lat 80 i 90, może przynieść za sobą odrobinę szaleństwa. Jeśli uważasz, że styl Memphis z końcówki ubiegłego wieku jest tym czego szukasz – to podziel się tym z nami w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jak dobrać szczotkę do włosów?