Jak znaleźć motywację podczas zimy?

Podczas, gdy za oknem hula siarczysty wiatr, poszukiwanie motywacji do działań zimą może się wydawać niewykonalną misją. Jednak istnieją bardzo skuteczne sposoby na znalezienie odpowiedniego bodźca do działania.

Znaleźć motywację zimą nie jest łatwo. Ta mroźna i pochmurna pora roku powoduje, że dni stają się krótsze, a przez to zmniejsza się ilość dostarczanych promieni słonecznych dla organizmu. Oznacza to, że musi on produkować więcej melatoniny i serotoniny, które odpowiadają m.in. za zachwiania nastrojów, poczucie senności, a także za wzmocnienie układu immunologicznego. Dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na prowadzenie zdrowego stylu życia (zob. artykuł Zapomniane zasady w prowadzeniu zdrowego stylu życia). Sprawdź poniżej nasze sposoby na to, by przezwyciężyć sezonową chandrę i ruszyć się do działania!

Skuteczne sposoby w odnalezieniu motywacji do nauki

uczniowie siedzący razem w ławce i rozwiązujący zadanie w szkole
Wspólna nauka może być środkiem na zmotywowanie się do osiągnięcia dobrej oceny.

Jednym z najbardziej efektywnych metod uzyskania bodźca do działania jest wspólna nauka. Jeśli jesteś jeszcze w szkole, lub na studiach wówczas zbierz osoby, którym zależy na zdobyciu dobrej oceny. Umówcie się w wyznaczonym dniu na wspólną powtórkę materiału, przepytajcie się i rozwiązujcie razem zadania. W taki sposób nie tylko wspólnie zmotywujecie się, ale także powtórzycie materiał, który już umiecie oraz nauczycie się nowych zagadnień.

Jeśli jednak jesteś osobą pracującą, i w wolnej chwili dokształcasz się, wówczas polecamy utworzenie konta na portalach udostępniających kursy on-line z danego obszaru nauki. W ten sposób poznasz zagadnienie od podszewki, lub rozwiążesz zadania oglądając ich metody wykonywania.

Odkryj swoje sposoby na motywację do ćwiczeń

kobiety biegnące wzdłuż ulicy w zimie
Znalezienie motywacji do biegania podczas zimy jest bardzo trudne, ale możesz trenować wspólnie z kimś kto chce poprawić swoją kondycję.

Wyjątkowo ciężko jest zmusić się do wykonania ćwiczeń zimą. Największym motywatorem do działania może być zaobserwowanie profili społecznościowych osób, które już poprawiły wygląd swojego ciała w przeciągu np. roku. Oglądaj ich progres oraz pytaj się o ćwiczenia jakie wykonują. Takie osoby nie tylko mogą zostać inspiracją do dalekosiężnych działań. Co więcej, możecie wymienić się cennymi wskazówkami w wykonywaniu ćwiczeń i wzajemnie się wspierać w walce o osiągnięcie założonego celu.

Drugim sposobem na zmotywowanie się do ćwiczeń jest ustalenie sobie mniejszych celów, zanim osiągnie się ten zamierzony. Może być to np. ilość kilometrów do przebiegnięcia na każdy tydzień. Dla zwiększenia swojej motywacji dokładnie rozpisz zadania, które udało Ci się wykonać. Wynagradzaj sobie każde małe zwycięstwo poprzez np. obejrzenie meczu ulubionej drużyny sportowej, lub poprzez wspólne wyjście ze znajomymi na basen.

Jak Wy znajdujecie motywację w najzimniejszej porze roku? Co najbardziej Wam pomogło w zmotywowaniu siebie podczas sezonowej chandry? Podzielcie się swoimi opiniami na ten temat w komentarzach!

One Comment

Leave a Reply
  1. U mnie najlepiej działa muzyka. Słuchawki w uszy i przebojowe tony w playliście czynią cuda. Wystarczy mi pójść do kuchni, przy takich kilku piosenkach posprzątać to nieznośne pomieszczenie i wracam do pracy przy komputerze odmieniona. Ostatnio najlepiej działa brzmienie „Kotik” A. Rybaka, „Nothing gonna change my love for you” w wersji techno i „She wants to dance with me” R. Astley. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

kobieta w okularach słonecznych na żółtym tle

Jak nosić bluzy damskie?

kobieta trzymająca dużą torbę

Największe błędy modowe Polaków