Zapomniane zasady w prowadzeniu zdrowego stylu życia

Praktycznie każdy z nas zna najważniejsze zasady prowadzenia zdrowego stylu życia. Do nich należy m.in.: picie minimum dwóch litrów wody, zachowanie diety bogatej w owoce i warzywa oraz regularne wykonywanie ćwiczeń. Jednak te reguły to zaledwie podstawy do prowadzenia w pełni zdrowego trybu życia.

Zdrowy styl życia jest coraz częściej popularyzowany przez media. I słusznie – w dzisiejszych czasach jest mnóstwo pokus, które odciągają od prowadzenia zdrowego życia. Co więcej, osoby, które decydują się na radykalną zmianę swojego życia często zapominają o zasadach uzupełniających wspomniane aspekty. Szczególnie zaniedbywaną dziedzinę życia stanowi przede wszystkim zdrowie psychiczne o czym już wspomnialiśmy we wcześniejszym artykule (zob. Skuteczne sposoby na przepracowanie i stres). A zdecydowanie warto jest o nie dbać. Jeżeli jesteś ciekawy, czy pamiętasz o wszystkich zasadach zdrowego trybu życia, który prowadzisz na co dzień, to zapraszamy do czytania dalej!

Zdrowy tryb życia – uzupełnienie znanych reguł

owoce, warzywa i ryba z kostkami lodu
Dieta bogata w witaminy i minerały poprawi cerę, włosy, paznokcie, a także wspomoże układ trawienny i układ hormonalny.

Prowadząc zdrowy tryb życia trzeba pamiętać nie tylko o tym, by unikać nie tylko dużej ilości słodyczy, ale także tzw. jedzenia, które wywołuje niepohamowany apetyt. Na każdego człowieka w ten sposób działa zwykle inny typ jedzenia, które może wywołać ww. efekt. Jednakże najczęstszym rodzajem żywności, które może wywołać taką reakcję jest takie, które posiada w sobie dużą zawartość cukru, soli lub mąki. Wśród nich wymienić można głównie słodkie bułki, słodycze, ciasta, chipsy, popcorn itp.

Jeśli jednak dotknął Cię problem nadmiernego spożywania żywności, wówczas warto zwrócić uwagę czy nie masz tendencji do emocjonalnego jedzenia. Jeśli dużo jesz po ciężkim i stresującym dniu to zastanów się, czym to może być spowodowane. Przemyśl jak rozwiązać problem, który Cię nurtuje i rozplanuj swoje działania. Jeśli wymaga tego sytuacja, skontaktuj się bezpośrednio ze specjalistą, który pomoże Ci rozwikłać trudności.

Zasady zdrowego stylu życia – poprawa samopoczucia

kobieta medytująca na tle wody
Niezwykle ważnym aspektem zdrowotnym jest zachowanie równowagi psychicznej. Nie zapominaj więc o codziennej medytacji i relaksie.

Bardzo ważnym aspektem życia stanowi zachowanie zdrowia psychicznego, które tak często zostaje przesłonięte codziennymi obowiązkami, czy nawet pracoholizmem. Na początku jednak zacznij od wykonywania codziennej medytacji. Nie musi być to wykonywanie yogi lub modlitwy. Najprostszym sposobem jest przeprowadzanie bardzo prostych ćwiczeń oddechu przez minimum 3 minuty dziennie. Takie ćwiczenia możesz wykonywać z pomocą stron internetowych poświęconych domowej medytacji albo filmów youtuberów lub blogerów zajmującymi się tematyką lifestylową.

Kolejną zasadą nawiązującą do wspomnianej wyżej jest zachowanie odpowiedniej postawy ciała. Pomoże ona nie tylko podczas medytacji, ale także przy wykonywaniu ćwiczeń siłowych. Staraj się mieć wyprostowane plecy każdego dnia jak tylko wstaniesz z łóżka. Zdecydowanie warto pamiętać o tym, żeby zachować wyprostowaną pozycję ciała w każdej sytuacji.

A czy Ty prowadzisz w pełni zdrowy tryb życia? Co stanowi dla Ciebie największą trudność w byciu fit? Jakie jeszcze zasady możesz dodać, by uzupełnić naszą propozycję? Zachęcamy do pozostawienia odpowiedzi w komentarzach!

One Ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

postać kobiety w spódnicy i bluzce trzymającą gałązkę z kwiatami

Odzież damska na wiosnę, dzięki której stworzysz modne stylizacje!

portret kobiety z czystą cerą i para długich kolczyków

Trądzik różowaty – czym jest i jak z nim walczyć?