Sposoby na zwalczenie migreny bez tabletek

Praktycznie każdy z nas doświadczył chociaż raz w życiu migreny. Zamiast sięgać po tabletkę przeciwbólową warto przezwyciężyć ją zdrowszymi sposobami. Metody zwalczania bólu głowy są prostsze niż myślisz!

Jak zwalczyć migrenę bez przyjmowania leków? To proste!

kobieta trzymająca się za skronie
Migrena jest możliwa do zwalczenia przy bardzo prostych sposobach.

Migrena to rodzaj jednostajnego i pulsacyjnego bólu głowy, który może trwać od kilku godzin aż po 3 doby. Jest to nieprzyjemny objaw, który może utrudnić wykonywanie codziennych obowiązków, a w skrajnych przypadkach nawet całkowicie wykluczyć jakąkolwiek aktywność i po prostu przykuć nas do łóżka. Jednak nawet przy silnej migrenie warto czasami odpuścić sobie przyjmowanie kolejnej przeciwbólowej tabletki. Tym bardziej że częste dawkowanie takich leków może przyczynić się do regularnego zatruwania organizmu. A to zdecydowanie nie będzie dobre dla naszego zdrowia. Co zrobić, żeby zwalczyć migrenę bez przyjmowania leków?

Przygotuj zimny okład

Przede wszystkim spróbuj na sam początek najprostszego sposobu na złagodzenie bólu głowy. Zrób zimny okład, mocząc ręcznik wodą o niskiej temperaturze. Następnie połóż się na łóżku i przyłóż powstały okład do czoła i zamknij oczy. Spróbuj leżeć tak na łóżku przez minimum 15 minut, następnie zrób 10-minutową przerwę od kompresu. Po przerwie ponownie go zamocz w misce z zimną wodą i wykonaj wszystkie kroki jeszcze raz. Alternatywnym sposobem jest użycie saszetki lub opaski z kompresem chłodzącym.

Zgaś rażące światło

Drugim sposobem wartym przetestowania jest wyłączenie źródeł wydzielających ostre światło w pomieszczeniu w którym się przebywa. Zacznij na początku od odłączenia od prądu wszystkich elektrycznych urządzeń, które emitują niebieskie światło, czyli np. komputera lub telewizora. Następnie zgaś światło w pokoju i zasłoń wszystkie okna zasłonami lub roletami. Najlepiej sprawdzą się w tym celu ciemne zasłony, np. granatowe lub fioletowe, które najlepiej pochłaniają każdą wiązkę światła. Następnie postaraj się leżeć z zamkniętymi oczami lub nawet zasnąć.

Nic nie żuj

Postaraj się unikać długiego lub intensywnego żucia. Wszelkie ruchy mięśni żuchwy mogą spowodować nasilenie objawów migreny. Oznacza to, że nie powinnaś wtedy żuć gum, ale także jeść jedzenia, które wymaga dużego nakładu poruszania szczęką. Postaraj się unikać kruchego oraz bardzo kleistego jedzenia. Jeśli masz tendencję do zgrzytania zębami w trakcie snu to skontaktuj się ze swoim dentystą. Wówczas prawdopodobnie wykona Ci plastikową nakładkę na Twoje zęby, która zmniejszy ilość wykonywanych ruchów żuchwy.

Wykonuj masaż szyi i twarzy

Migrena, która wynika z nagromadzonego się i nadmiernie stresującego życia, może objawiać się poprzez ból głowy. Możesz jednak temu zaradzić poprzez wykonanie automasażu szyi i twarzy. Przejrzyj w internecie filmy instruktażowe, które uczą oglądających jak prawidłowo wykonuje się tego typu masaż. Następnie wykonaj go wieczorem odtwarzając każdy etap krok po kroku. Pamiętaj przede wszystkim  tym, że każdy rodzaj masażu wymaga na początku nawilżenia skóry, dlatego nie zapomnij o użyciu odpowiedniego kremu do twarzy.

Często towarzyszy Ci migrena? Jakieś domowe sposoby pomogły Ci w zwalczeniu uporczywego bólu głowy? Daj nam znać w komentarzu, jakie metody sprawdzają się najlepiej w Twoim przypadku!

One Ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

urządzenia kosmetyczne na futrze

Gadżety urodowe, które warto mieć!

butelka perfum na wiosnę wśród piwonii

Wybieramy idealne perfumy na wiosnę!