Color blocking – ciekawy trend w modzie damskiej

Color blocking nie jest już gorącą nowością, ale mimo to warto mieć pojęcie o tym trendzie. Jest o tyle ciekawy, że zaprzecza powszechnie znanym zasadom łączenia kolorów w naszych stylizacjach. A podobno zasady są właśnie po to, żeby je łamać. Z tego względu czasami warto jest zaszaleć. Zwłaszcza w sytuacji, w której owe szaleństwo wpisuje się w trendy.

Podstawowe zasady dotyczące łączenia kolorów przy użycia koła barw opisywaliśmy już wcześniej (zob. Kolory i ich łączenie w ubiorze). Aktualnie jednak będziemy im trochę zaprzeczać. Właśnie takie zaprzeczenie stanowi ciekawy trend w modzie damskiej, jakim jest color blocking. W dużej mierze polega on na tym, żeby łączyć ze sobą kolory, na których połączenie wcześniej byśmy nie wpadły. Aktualnie jednak zdecydowanie powinniśmy je rozważyć! Przedstawiamy zasady color blocking.

Na czym polega color blocking?

siedząca w pokoju murzynka trzymająca liść palmowy przy twarzy
Color blocking to po prostu kontrastowe zestawienie dwóch barw ze sobą w stylizacji, które nadają ekspresywny wygląd osoby

O color blockingu mówi się na różne sposoby. Może się opierać na zasadzie wyboru naszego ulubionego koloru i dobranie do niego innego, zdecydowanie kontrastowego. Z kolei zgodnie z inną definicją color blocking polega na tym, żeby znaleźć dwie jaskrawe barwy, które stanowią dla siebie wyraźny kontrast i połączyć je w stylizacji. Jednak nie jest ważne, na jakiej zasadzie zamierzamy zestawiać ze sobą kolory. Chodzi o to, żeby kontrast był wyraźny.

Warto się również zastanowić jakie kolory można ze sobą zestawiać, żeby być ubraną zgodnie z tą zasadą. Magia color blocking polega przede wszystkim na tym, żeby łączyć ze sobą pozornie kompletnie do siebie niepasujące barwy. I w zasadzie ciężko jest określić jakieś sztywne zasady tego trendu. W tym przypadku nie mamy żadnego koła barw, którym moglibyśmy się posłużyć. W związku z tym jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Zgodnie z zasadami color blockingu możemy łączyć takie kolory, które pozornie do siebie nie pasują. I w ten sposób możemy zyskać pewność, że połączenie czerwieni i żółci może wyglądać bardzo stylowo, a zieleń i fuksja idealnie się uzupełniają. Podobnie pomarańcz i głęboki odcień niebieskiego to również dobry pomysł. Jedno jest pewne, że pastele zdecydowanie powinnyśmy odłożyć gdzieś na dno szafy, a dać szansę mocnym kolorom.

Jak Wam się podoba trend na color blocking? Planujecie go wprowadzić do swoich stylizacji? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

para całująca się przy zimnych ogniach

Sylwester – jak się nie ubierać?

młoda kobieta stojąca na tle budynków i ulicy zimą

Wybieramy stylizację miesiąca – grudzień