Dlaczego beret jest uznawany za kicz modowy?

kiMimo, że noszenie beretu w sezonie jesień-zima 2018 jest nadal modne, to jednak są osoby, które nie znoszą takiego nakrycia głowy. Nie łatwo jest też jednoznacznie określić, czy beret damski należy do kitów lub hitów modowych.

Bez względu czy mówimy o berecie z antenką, czy bez, jest to niewątpliwie kontrowersyjny element odzieży. Z jednej strony beret jest kojarzony z eleganckimi stylizacjami inspirowanymi ulicami Paryża. Natomiast z innej strony, często stanowi on element stroju zakładanego na imprezach dyskotekowych o tematyce “kicz party”. Poniżej przedstawiamy Wam przesłanki, ze względu na które damski beret jest przez jednych uznawany za kit, a za innych hit.

Powody dlaczego moherowy beret jest dalej hitem

brunetka patrząca się w dół w damskim berecie na białym tle
Beret jest chętnie nakładany przez osoby cieszące się dużą popularnością.

Influencerki modowe inspirują do noszenia beretu. W tym sezonie można było ujrzeć wiele stylizacji z beretem, które pojawiły się na platformach społecznościowych oraz na blogach szafiarskich. Poza dziewczętami, które promują styl paryski w Internecie, również znajduje się wiele entuzjastek mody retro, które chętnie nakładają te okrycie na głowę.

Co więcej, nakładanie beretu stało się modne dzięki międzynarodowym celebrytkom. Wśród nich wyróżnić można m.in. Carę Delevingne, Cardi B czy nawet Vanessę Hudgens. Unowocześniły swój look zestawiając moherowy beret z modnymi sukienkami o prostym kroju lub dobierając do niego kombinezon z szerokimi nogawkami. W każda z ww. gwiazd starała się także dopasować swoje nakrycie głowy z eleganckim krojem płaszcza.

Czy beret damski dalej jest uważany za kit?

Brunetka w różowych ubraniach i damskim berecie
Berety z antenką są kojarzone szczególnie z osobami starszymi, ale nie oznacza to, że nie można ich nie nosić.

Beret jest kojarzony z odzieżą noszoną przez starsze panie. Szczególnie złym mianem oznaczone zostały moherowe berety z antenką. Ten model beretu, często źle dobrany do stroju i kształtu twarzy, może postarzyć osobę noszącą go o kilka lat. Oznacza to, że ten rodzaj ubioru jest często stereotypizowany przez Polaków.

Jednak od niedawna te nakrycie głowy wróciło do łask. Powrót beretu zawdzięczać można więc modzie promowanej przez luksusowe domy mody i markowe sklepy. Na wybiegu mody damskiej na sezon jesień-zima 2018 berety zaprezentowane zostały przez domy takie jak Giorgio Armani, Versace i Gucci. Zaraz potem pojawiało się coraz więcej różnych modeli beretów dostępnych do kupienia w sklepach stacjonarnych oraz on-line.

Czy według Was beret jest hitem czy kitem modowym? Czy lubicie nosić berety jesienią oraz zimą? Swoich odpowiedzi zostawiajcie w komentarzach!

9 Comments

Leave a Reply
  1. Myślę, że wszystko zależy od tego na jakie połączenie zdecydowała się dana osoba, przede wszystkim kto i w jaki sposób nosi beret. Wszystko jest dla ludzi, ale nie dla każdemu takie nakrycie głowy pasuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

portret modeli Belli Hadid

Uliczny styl i Bella Hadid

Największe trendy 2019