Kolory i ich łączenie w ubiorze

Prawda jest taka, że nie wszystkie ubieramy się kolorowo. Często stawiamy na standardowe szarości, które są jednocześnie bardzo wygodnym wyborem. Szaro – bure barwy można zawsze ze sobą łączyć i wygląda to dobrze. Chociaż nie każdy dzień warto witać w mało optymistycznych barwach, dlatego warto rozważyć wprowadzenie koloru do naszej szafy. A my podpowiadamy jak łączyć barwy, żeby dobrze wyglądać!

Istnieją pewne ogólne zasady łączenia różnych kolorów, których przestrzeganie gwarantuje nam, że będziemy wyglądały spójnie i wszystko będzie do siebie pasowało. Warto się z nimi zapoznać nie tylko w sytuacji, w której dopiero zaczynamy wprowadzać kolory do naszej szafy. Ich znajomość pomoże nam również zyskać pewność, że dotychczas robiłyśmy to dobrze. A może nawet zainspiruje nas do nowych połączeń kolorystycznych, które wcześniej nie przychodziły nam do głowy.

Jak łączyć ze sobą kolory, żeby wyglądać dobrze?

obrazek graficzny przedstawiający koło rozdzielone na wiele odmian wszystkich barw tęczy
Koło barw jest najlepszą pomocą przy tworzeniu garderoby od nowa

Istnieje coś takiego, jak koło barw. I to właśnie na jego podstawie będziemy omawiać możliwe sposoby łączenia ze sobą różnych kolorów. Istnieje kilka zasad dobierania barw przy użyciu tego koła, a my przybliżymy te podstawowe. Należy jednak pamiętać, że moda to zabawa, ale liczy się w niej przede wszystkim nasza wygoda i dobre samopoczucie. Jeżeli więc czujemy się dobrze w połączeniu kolorów, które zgodnie kołem do siebie nie pasują, to nie ma żadnego powodu, żebyśmy z niego zrezygnowały. Chyba, że zależy nam na poprawnym zestawieniu kolorystycznym.

Jak korzystać z koła barw? Najpopularniejszym jego wykorzystaniem jest wybór barw kontrastujących. Czyli takich, które leżą po przeciwnych stronach koła. I w ten sposób możemy stwierdzić, że żółty z fioletem może się okazać naprawdę ciekawym połączeniem. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że korzystając z tego sposobu stworzymy bardzo kontrastowe stylizacje.

kobieta czarna w różowym kostiumie w kapeluszu i w okularach słonecznych patrząca się w kadr
Korzystanie z koła barw pomoże Tobie zbudować nie tylko stonowany wizerunek

Innym sposobem na wybór kolorów do naszej stylizacji jest wykorzystanie koła na zasadzie kolorów analogicznych. Te połączenia będą mniej szalone i bardziej harmonijne. Chodzi o to, żeby łączyć barwy, które naturalnie występują obok siebie w naturze. Na kole kolorów również występują obok siebie w równych odstępach i w ten sposób wiemy, że możemy łączyć czerwień z fuksją.

Oczywiście możemy również obracać się w obrębie różnych odcieni jednego koloru. To z pewnością najmniej krzykliwa propozycja łączenia ze sobą barw, ale to wcale nie czyni ją mniej ciekawą niż pozostałe. Taka zasada lepiej się sprawdzi na formalne okazje, w których krzykliwy wygląd nie jest pożądany.

A Wy w jaki sposób łączycie ze sobą kolory? Słyszałyście kiedyś o zasadach związanych z kołem barw? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach!

One Comment

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

damskie ręce z minimalistyczną biżuterią

Kolekcja biżuterii we współpracy z Martyną Wojciechowską!

mężczyzna i kobieta trzymający się za ręce na ośnieżonych torach

Buty damskie na zimę – przewodnik