Największe błędy modowe Polaków

Moda w jakiś sposób wyraża naszą osobowość, dlatego często dużą uwagę przykładamy do naszych codziennych stylizacji. Czasami jednak nawet największa dbałość o szczegóły nie uchroni nas przed wpadkami. Jakie błędy modowe zdarza się popełniać każdemu z nas?

Nie wszyscy w swoich codziennych stylizacjach kierują się przede wszystkim modą. Nie należy jej jednak całkowicie lekceważyć. Takie działanie może bowiem doprowadzić do tego, że zaliczymy prawdziwe wpadki. A te naprawdę rzadko bywają zapominane przez naszych bliskich, więc nie warto dawać im powodów do licznych żartów, którym nie będzie końca. Jakie błędy modowe są szczególnie często popełniane przez Polaków? Zapraszamy do czytania dalej!

Błędy modowe Polaków, których lepiej unikać

torebka Louis Vuitton
Nie zwracanie uwagi na detale w kreacji jest bardzo poważnym błędem. Nie odpowiednie drobiazgi potrafią zepsuć każdy outfit.

Za błąd modowy można uznać naprawdę wiele rzeczy, których subiektywnie wcale tak nie postrzegamy. W naszym społeczeństwie niektóre działania są tak popularne, że ciężko nam zauważyć fakt, że zdecydowanie nie powinniśmy ich naśladować.

Tak było na przykład z noszeniem skarpet do sandałów, które wszystkim kojarzyły się z typowym Polakiem. Często widywaliśmy ten błąd na ulicach wielkich miast, a osobom, które go popełniały takie połączenie wcale nie wydawało się czymś niewłaściwym. Podobnie na za błąd modowy można uznać nie przykładanie uwag do detali. Bo te, chociaż mało widoczne, to mają wpływ na wydźwięk całej naszej stylizacji. Jakie jeszcze błędy zdarza się nam popełniać?

Popularne błędy modowe

Wśród popularnych błędów modowych z pewnością można wymienić obnoszenie się z podróbkami. Jeżeli udało się nam kupić coś, co wygląda na markowe, to nie warto się tym chwalić z kilku prostych powodów.

Przede wszystkim w ten sposób dajemy przyzwolenie na kopiowanie, a przecież sami byśmy nie chcieli, żeby ktoś stworzył podróbkę naszego projektu i sprzedawał ją w zdecydowanie niższej cenie. Po drugie, wprawione oko może się zorientować, że nie ma do czynienia z oryginałem, a nam może się zrobić po prostu głupio. Dlatego lepiej trochę czasu poświęcić na zbieranie pieniędzy w celu zakupu wymarzonej torebki, a nie kupić podróbkę.

Niedopasowanie stroju do okazji to błąd modowy

Za błąd modowy z pewnością można uznać niedopasowanie stroju do okazji. Ten zawsze powinien być właśnie ze względu na okoliczność dobrany. Jasne jest, że inna stylizacja sprawdzi się na domówce u znajomych, a inna będzie dobrze widziana na weselu. A tymczasem im więcej jest ograniczeń dotyczących stylizacji na daną okazję, tym bardziej staramy się je obejść. Wówczas zdarza się nam posunąć zbyt daleko, a w efekcie nie wyglądamy stosownie do okazji, chociaż intencje mieliśmy jak najlepsze.

Zdarza się Wam popełniać jakieś błędy? A może przyłapaliście kogoś ze swoich bliskich na wpadkach modowych? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach!

One Comment

Leave a Reply
  1. Myślę, że to w jaki sposób niektórzy szczycą się podróbkami jest po prostu żałosne. Lepiej kupić coś tańszego, albo naprawdę zbierać na oryginał.

    Dziękuje za odwiedziny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

notes, kwiaty i kolorowe kredy w słoiki na stole

Jak znaleźć motywację podczas zimy?

dziewczyna stojąca pośrodku placu zabaw

Spodnie po które warto sięgnąć w sezonie wiosna-lato 2019