Kicz na siłowni – prześwitujące legginsy sportowe

Modowe faux-pas możemy zobaczyć nie tylko w mediach. Można je także dostrzec przechodząc przez ulicę, a nawet zobaczyć w klubach fitness. W tym środowisku, szczególnie na siłowni, dalej króluje kicz prześwitujących legginsów sportowych.

Tytułowa żenada modowa dotyczy przede wszystkim legginsów sportowych, przez które można zauważyć znajdującą się pod nimi bieliznę. Mamy tu na myśli nie tylko legginsy damskie, które są wykonane z nieodpowiedniego materiału. W ten kicz wpisujemy przede wszystkim getry, których fason został nieprzemyślany przez projektantów mody. Poniżej przedstawiamy porady dotyczące tego, jak dobrać legginsy sportowe, by móc ostatecznie uniknąć popełnienia tej gafy modowej.

Jak wybrać legginsy sportowe na siłownię?

kobieca miednica z wyraźnym zaznaczeniem bielizny
Wybranie odpowiedniego rozmiaru legginsów jest kluczowe, by nie popełnić gafy modowej.

Przede wszystkim kup sportowe legginsy w odpowiednim rozmiarze. Może jest to truizm, ale dobranie właściwego rozmiaru ubrania ma ogromne znaczenie. Odpowiedni model pomoże nie tylko ukryć dodatkowe fałdki, ale także pozwoli lepiej zakryć szew założonej bielizny.

Sprawdź materiał, z jakiego zostały wykonane damskie legginsy. W tym wypadku najlepszymi materiałami będą te, które są odporne na pocenie się. Kupuj więc takie getry, które mają w sobie dodatek bawełny, nylonu lub polipropylenu. Spiszą się one także przy wykonywaniu bardzo intensywnych ćwiczeń.

Wybierz legginsy damskie w ciemnym kolorze. Najlepiej spisuje się w tym celu kolor czarny i granatowy, który potrafi lepiej zakryć bieliznę. Równie dobrymi kolorami legginsów , a także modnymi w tym sezonie, są: szmaragdowy, ciemny fiolet oraz bordowy. Należy unikać wszystkich jasnych i pastelowych kolorów legginsów.

Modne legginsy fitness z którymi nie popełnisz faux pas

kobiece nogi w legginsach z siateczki na tle garażu
Legginsy z siateczką to niewątpliwie hit modowy jednak nie są one praktyczne podczas wykonywania ćwiczeń.

Wypróbuj na sobie getry sportowe z printem. W taki sposób nie tylko pominiesz popełnienia gafy, ale także nadasz swojej stylizacji na siłownię oryginalny wygląd. Możesz wybierać wzór na getrach w zależności od panujących trendów. Bardzo dobrą opcją jest wybranie motywów geometrycznych, które świetnie sprawdzają się podczas wykonywania fitnessu. Równie dobrym wyborem są też legginsy sportowe z kontrastującym wzorem, jak np. azteckim.

Wystrzegaj się modeli getrów, które są wykonane z siateczki. Nie tylko prześwitują, ale także nie przepuszczają powietrza. Ten wzór został wypromowany przez gwiazdy Instagramu i celebrytkom z Hollywood. Mimo tego, warto podkreślić, że są one zupełnie niepraktyczne. Jeśli jednak chcesz założyć legginsy z siateczki, to wybierz takie, gdzie wstawki są umiejscowione na łydkach lub tuż nad kolanem.

Jakie jeszcze kicze modowe mieliście okazję zobaczyć na siłowni? Swoje doświadczenia zostawiajcie w komentarzach pod artykułem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

błyszczące usta

Błyszczące usta na wiosnę 2019

jasne, urządzone mieszkanie

Jak wyciszyć mieszkanie? Sprawdzone sposoby!