Trendy, których powrotu nie chcemy!

2018 był wspaniałym rokiem dla mody, ale jak w każdym innym, pojawiło się w nim wiele nieoczekiwanych i kontrowersyjnych trendów. I choć wiele z nich było popularnych, to jednak teraz zdarza się nam zastanowić, co nas skłoniło do noszenia takich rzeczy. Oto kilka trendów, które przy odrobinie szczęścia odejdą w roku 2019.

Okulary i plastik — trend, który lepiej zapomnieć

Prawdopodobnie najbardziej rozpowszechnionym trendem akcesoriów w roku były malutkie okulary przeciwsłoneczne. Nosiły je celebrytki i modelki, które niespecjalnie musiały martwić się praktycznością. Nie zakrywały oczu i służyły do tego, by seksownie mrużyć je w pełnym słońcu. Za to coraz częściej nosi się kolarskie, spolaryzowane okulary sportowe.

Rok 2018 nie był pierwszym rokiem, w którym widzieliśmy przezroczyste plastikowe akcesoria (Kim Kardashian nosi je od lat), ale po tym, jak do swojej wiosennej kolekcji włączył je Chanel, na dobre zapanowała moda na plastik. Pomijając jednak niewygodę i brak oddychalności, z pomocą przyszedł ruch ekologiczny. Na świecie jest i tak za dużo plastiku, by nosić przezroczyste plastikowe buty czy nosić swoje rzeczy w całkowicie przezroczystej torbie. Na szczęście designerzy promują już bardziej ekologiczne materiały.

Dodatki, których powrót nas nie ucieszy

czerwono-czarne bransoletki
Dodatki inspirowane stylem surferskim świenie pasują do stylu boho, lecz można wykonać oryginalne akcesoria z użyciem kamieni szlachetnych.

Być może nie widać tego dziś, ale ten trend może wrócić latem na Instagram – muszelki. Naszyjniki, bransoletki i kolczyki inspirowane stylem surferki były wszędzie latem 2018 roku. Miłość do nich wcale nie wydaje się słabnąć, bo pojawia się nawet na wybiegach uznanych projektantów. Jednak rynek mody też czasem ulega przesyceniu; kiedy pogoda znów się ociepli, wszyscy będziemy mieli już dość tych naszyjników w mediach społecznościowych naszych modnych znajomych. Zamiast powielać styl boho, spróbuj zainwestować w kamienie szlachetne – nawet sztuczne szkiełka będą odróżniać się od prostych metalicznych ozdób czy naturalnych muszelek.

Powrót kolorowych skarpetek

Wszyscy chyba kochamy komfort w obuwiu, ale w 2018 do łask wróciły kolorowe skarpetki – ozdobione koronkami, falbankami i haftem. Swoim fasonem czasem są mało praktyczne (zob. Kolorowe skarpetki – nosić czy nie? ). Mamy nadzieję, że rok 2018 był ostatnim rokiem, w którym takie widowiskowe kolorowe skarpetki dominują. Często nie mamy pojęcia, jak nosić kolorowe skarpety. Zamiast takich skarpet wybierz rozsądne rajstopy, choć widowiskowy styl nie jest zły. Możesz użyć skarpet, by przyciągnąć uwagę do stóp i nóg, ale zbyt detaliczne szczegóły są pewną przesadą.

Logomania wraca do łask?

Ponownie, od jakiegoś czasu wróciła moda na duże logo. Tak jak w latach 90. na topie były wielkie znaki towarowe. No cóż, nie wszyscy chcą być darmowym słupem ogłoszeniowym dla marki odzieżowej. Choć może to być szykowny styl, to jednak nie wszyscy lubimy styl lat 90 – z reguły zwłaszcza Ci, którzy w nich dorastali. Jak zwykle, alternatywą są bardziej subtelne, wyciszone elementy, które można nosić przez lata. Logomania jest niewątpliwie kontrowersyjnym trendem, który może się podobać, ale wcale nie musi.

Powrotu, jakich trendów Wy byście nie chcieli? Dajcie nam znać w komentarzu!

One Comment

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

jeansy damskie z różowym haftem

Ponadczasowe jeansy damskie! Jaki model wybrać?

małe pizzerinki

Proste przekąski na przyjęcie