Najczęściej popełniane wpadki modowe na co dzień

W internecie można przeczytać wiele różnych artykułów, które wskazują na najczęściej popełniane faux pas w budowaniu stylizacji. A dobieranie nietuzinkowych elementów garderoby, czy nieumiejętne mieszanie różnych stylów nie są nawet najbardziej popularnymi wpadkami na naszej liście!

Mimo, że nie każdy chce się do tego przyznać, to jednak większość z nas miała możliwość dopuszczenia się wpadki modowej chociaż raz w przeciągu całego swojego życia. Co więcej, popełnienie wpadki w zbudowaniu odpowiedniego image’u jest łatwiejsze niż można byłoby się tego spodziewać. Nawet w codziennej stylizacji można zrobić mnóstwo podstawowych błędów. Poniżej opisujemy, co można zrobić by uniknąć każdej z niżej wymienionych omyłek w prosty i sprawdzony sposób.

Popularne modowe wpadki – źle dopasowana odzież

kobieta w ciuchach oversize
Odpowiedni rozmiar ubrań oraz wybranie stosownego fasonu odzieży to klucz do zbudowania dobrej stylizacji.

Do najczęściej popełnianych modowych faux pas zalicza się wybór nieprawidłowego rozmiaru ubrania. Tę wpadkę na szczęście można bez problemu rozwiązać. Na początku nałóż każdy element szafy i zostaw jedynie te, które pasują na Twoją figurę. Wyrzuć, sprzedaj lub oddaj bliskim wszystkie ubrania, które są na Ciebie za małe lub za duże. Pozbądź się również wszystkich opinających się spódnic oraz sukienek, które podkreślają fałdki ciała. Następnie zmierz wszystkie swoje obwody ciała za pomocą miarki krawieckiej. Dobrą alternatywą może być także zmierzenie ciucha ułożonego na płaskiej powierzchni. W taki sposób na pewno poprawnie określisz swój rozmiar, a jednocześnie będziesz znała swoje wymiary.

Kolejną często zaliczaną wpadką jest źle dopasowany typ ubrań do sylwetki. Ten błąd najczęściej występuje wtedy, gdy nie jesteśmy pewni jaki rodzaj figury reprezentujemy. Z pomocą przychodzą jednak poradniki do wizażu, gazety związane z branżą fashion, a nawet blogi szafiarskie. Zacznij od rozpoznania co jest Twoją cechą charakterystyczną, np. u niektórych ludzi mogą być to wydatne biodra lub szerokie ramiona. Następnie sprawdź, który kształt ciała najbardziej Cię opisuje, oraz zacznij stosować się do znalezionych tam rad. Nie trzymaj nieodpowiednich ubrań w swojej garderobie.

Unikaj zniszczonego ubrania

Równie częstym błędem stanowi nakładanie spranej odzieży. W tym wypadku obie płcie są winne popełniania takiego obciachu. Nawet najbardziej ulubiona bluzka lub spodnie, które już posiadają pierwsze oznaki zużycia, powinny zostać wyrzucone. W końcu nikt dobrze nie wygląda w ubraniu, które straciło swoją barwę, a materiał uległ przetarciu.

Możesz jednak zaradzić ewentualnemu uszkodzeniu ubrań. Przed praniem najpierw sprawdź metkę każdego elementu Twojej szafy i posegreguj je według sposobu prania. Następnie posegreguj ubrania pod kątem ich barwy – wówczas nie będziesz musiała się martwić o to, że coś w praniu zafarbuje. Najbardziej delikatne tkaniny oraz wszystkie lekkie materiały postaraj się wyprać ręcznie. Po zakończonym praniu rozwieś swoje najdroższe ciuchy na wieszakach do wyschnięcia. Resztę ubrań rozwieś równo na suszarce.

Które z wyżej wymienionych wpadek modowych zdarza się Wam popełniać? Jakie jeszcze gafy modowe, które są często spotykane na ulicach Polski moglibyście wymienić? Swoje odpowiedzi umieszczajcie w komentarzach!

One Comment

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

kobieta wyłaniająca się z mlecznej kąpieli

Domowe spa – jak je stworzyć?

kobiece oko w zielono-żółtym cieniu do powiek

Dlaczego nie warto chodzić spać w makijażu?