Kolczyki ze stali chirurgicznej – czy faktycznie mogą uchodzić za trwałe?

Kolczyki ze stali chirurgicznej, zwane również kolczykami biżuteryjnymi, są powszechnie używane w piercingu ze względu na swoją trwałość, odporność na korozję i możliwość minimalizowania reakcji alergicznych. Nie mają one jednak specjalnych łączeń, które czynią je bardziej odporne na uszkodzenia w porównaniu do innych materiałów.

Z czego dokładnie są wykonane tego typu kolczyki?

Kolczyki ze stali chirurgicznej https://stalowelove.com.pl/pl/c/KOLCZYKI-STAL-CHIRURGICZNA/15 są zwykle wykonane z wysokiej jakości stopu stali nierdzewnej, takiego jak 316L lub 316LVM, które są bardzo odporne na korozję i reakcje chemiczne. Oznacza to, że są one mniej podatne na rdzę i mogą być stosowane w różnych warunkach, w tym w miejscach, gdzie występuje kontakt z wilgocią, potem i innymi substancjami.

Pod względem konstrukcji, kolczyki ze stali chirurgicznej mogą mieć różne łączenia, takie jak zatrzaski, gwintowane kuleczki, haczyki lub klipsy. Te łączenia mają na celu zapewnienie bezpiecznego trzymania kolczyka w miejscu. Ważne jest, aby kolczyk był dobrze wykonany i miał solidne łączenia, aby uniknąć przypadkowego rozluźnienia się kolczyka i potencjalnej utraty.

Powszechne „zgniatanie” kolczyków i nie tylko

Warto jednak pamiętać, że kolczyki mogą ulegać uszkodzeniom z powodu nadmiernego naciągnięcia, zgniatania, przeciążenia lub niewłaściwego użytkowania. Dlatego zawsze ważne jest stosowanie odpowiedniej pielęgnacji i unikanie działań, które mogą prowadzić do uszkodzeń.