Johnny Depp i jego styl

Deep to jeden z najlepszych aktorów Hollywood. Styl Johnnego jest uważany przez wielu za dziwny. Ale znajdzie się nawet więcej osób, które kochają go za oryginalność.

Dość niedawno było głośno o aferze między Johnnym Deppem, a blogerem modowym podającym się fałszywie za stylistę aktora. Afera dość szybko została rozwiązana. Fałszywy stylista został skazany za kradzież tożsamości i ubrań kupionych za pomocą skradzionych kart płatniczych. Co takiego ma w sobie styl Johnnego Deppa, że wart jest nawet przestępstwa?

Johnny Depp i charakterystyczny styl

aktor opierający się o fotel
Johnny Depp to ikona modowa za życia.

Aktor słynie z dość niepowtarzalnych kreacji aktorskich, w jakie się wcielił podczas swojej kariery, tj. Jacka Sparrowa czy Edwarda Nożycorękiego. Nie jest to jedyny element niepowtarzalności w postaci Deppa. Jest nim również styl. Warto zaznaczyć, że duży wpływ na kształt garderoby Johnnego Deppa miała znajomość z dwoma Panami ze świata kultury, a mianowicie Timem Burtonem, niesamowitym reżyserem, oraz Keithem Richardsem.

Jego styl nie przeszedł bez echa w świecie mody. Dzięki temu został okrzyknięty ikoną stylu przez Amerykańską Radę Projektantów. Otrzymał ten tytuł z racji swojego niecodziennego podejścia do stylu i świata mody. Śmiało możemy stwierdzić, że styl z jakim jest kojarzony Johnny Depp to rezultat sposobu życia aktora, a również jego indiańskich korzeni. Niewiele osób wie, że za młodu aktor marzył o muzycznej karierze, ale jak możemy zauważyć – marzenia nie zawsze idą w parze z życiem.

Kapelusz nieodłącznym kompanem Deppa

postać woskowa Johnnego Deppa
Prążkowane garnitur, kapelusz, zegarek kieszonkowy i wisiorki to baza do zbudowania stylu Johnnego Deppa.

Osoby śledzące życie i poczynania aktora mogą przyznać, że nieodłącznym elementem wielu jego stylizacji jest kapelusz. Dużą rolę w stylizacjach Johnnego Deppa odgrywają także dodatki – takie jak naszyjniki, pierścionki czy bransoletki. Warto zaznaczyć, iż każdy element garderoby, jaki możemy u niego zobaczyć wygląda na dość zużyty. Jest to widoczne już na pierwszy rzut oka.

Nawet podczas gal, na których są wręczane nagrody dla wielkich sław światowego kina można zauważyć, iż styl aktora dość mocno wyróżnia się na tle pozostałych gwiazd. Możemy stwierdzić, że zawsze jest sobą, przez co kojarzy się z gwiazdami starego świata kina. W przypadku garniturów aktora warto zaznaczyć, że zawsze sięga on po modele trzyczęściowe. Są one dodatkowo wzbogacone o dość już kultowy dodatek. Jest to zegarek kieszonkowy, obecnie już dość rzadko spotykany.

A jak Wy oceniacie styl Johnnego Deppa? Czy jest dla Was ikoną mody i inspiracją do stworzenia własnych odważnych i oryginalnych stylizacji? Zachęcamy do komentowania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

para stojąca po środku miasta

Sukienki midi idealne na Walentynki!

dłonie kobiece trzymające pojemnik różowego brokatu

Paznokcie 2019 – największe trendy wiosna/lato!