Najgorsze suknie wieczorowe w dziejach Oscarów

Wydarzenie wręczenia Oscarów jest od samego początku nie tylko uroczystością do uzyskania nagrody. Jest też możliwością pokazania się w markowej sukni wieczorowej. Niestety, nie każda z nich zostaje hitem modowym.

Wręczenie Nagród Akademii Filmowych, potocznie nazywanych Oscarami, jest coroczną imprezą odbywającą się w lutym w Stanach Zjednoczonych. To świetna okazja dla wszystkich gwiazd ekranu, by móc zaprezentować się w najpiękniejszych kreacjach przygotowanych na tę okoliczność. Aczkolwiek celebrytki nie zawsze dokonują trafnie wybór kreacji wieczorowej. Skutkiem takiego modowego faux-pas to zebranie bardzo ostrej krytyki ze strony znawców mody zamieszczonej następnie w mediach.

Top 3 najbrzydszych sukni wieczorowych

Ze względu na to, że mamy za sobą już 90 ceremonii wręczenia Oscarów, z pewnością moglibyśmy stworzyć oddzielną serię artykułów dotyczącą najgorzej ubranych gwiazd podczas tej imprezy. Wolimy jednak skupić się na trzech stylizacjach z wykorzystaniem sukni wieczorowych, które zdziwiły nie tylko ekspertów mody damskiej, ale także internet. I warto zaznaczyć, że owo zaskoczenie wcale nie było pozytywne. Przedstawiamy Wam nasze top 3 najbrzydszych długich sukni wieczorowych, które zostały założone na imprezę oscarową.

Różowo-fioletowa suknia Charlize Theron od Diora

Aktorka w sukni na tle tłumu
Charlize wybrała w 2004 roku długą suknię wieczorową w kolorze różu i fioletu, który pasował do jej urody. Natomiast krój sukni pozostawiał wiele do życzenia.

Podczas 82. edycji rozdania Nagród Akademii Fimowych Charlize postanowiła nałożyć satynową suknię wykonaną przez włoski dom Dior. Wieczorowa suknia została uszyta z dwóch kolorów satyny — pudrowego różu i zgaszonego fioletu. Mimo że długość sukni i głębokość dekoltu na tę okazję są odpowiednie, to jednak krój stroju nie jest najlepszy na jej figurę. Najgorszym elementem tej sukni jest dziwny rodzaj zdobienia okolicy biustu. Wielu krytyków mody zażartowało w mediach, porównując ten rodzaj ozdoby do kształtu cinnamon rolls, czyli bułek cynamonowych w kształcie świderka.

Uma Thurman w białej tiulowej sukni

Aktorka w białej sukni na tle czerwonego dywanu
Chociaż Uma wybrała kreację marki to jednak jej sylwetka w luksusowej sukni nie wygląda najlepiej.

Aktorka założyła tiulową suknię wieczorową w białym kolorze podczas gali oscarowej w 2004 roku. Strój zaprojektował znany francuski designer modowy — Christian Lacroix. Mimo tego nie wyobrażamy sobie, na jakiej sylwetce mógłby się świetnie prezentować. Warto dodać, że ten wymagający krój sukni, który nazywa się potocznie “chłopką”, lepiej wygląda przy sztywniejszych tkaninach. Co więcej, złota koronka oraz niebieski materiałowy pas bardziej szpecą niż ratują wygląd sukni Umy. Strój nie tylko jest sam w sobie fatalny, ale także nie jest odpowiedni na tak doniosłe wydarzenie.

Satynowa suknia Kim Basinger

Artystka w białej sukni balowej w towarzystwie mężczyzny w garniturze
Basinger postanowiła zaryzykować i sama zaprojektowała suknię, którą nałożyła podczas Oscarów.

Ta satynowa suknia należy do jednej z najbardziej znienawidzonych przez krytyków kreacji oscarowych. Tą satynową suknię założyła Basinger na rozdaniu Academy Awards w roku 1990. Powyższa suknia sięga aż ziemi, a jej góra jest asymetryczna i przypomina ona rodzaj żakietu. Na rękawie okrycia wyszyto złote litery z alfabetu rosyjskiego. Dodatkiem do jej sukni była pojedyncza biała rękawica operowa, która kończyła się aż za łokciem. Kreację zaprojektowała sama Kim.

Które z kreacji uważacie za najmniej odpowiednie na tę galę? Czy znacie jeszcze inne suknie wieczorowe, które mogłyby się być uznane za jedne z najbrzydszych strojów założonych na Oscary? Swoje oceny i spostrzeżenia zostawcie w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

dłonie kobiece trzymające pojemnik różowego brokatu

Paznokcie 2019 – największe trendy wiosna/lato!

miś pluszowy na stoliku w tle krzesła ogrodowe i stolik ogrodowy

Prezent na walentynki dla samej siebie!