Top 3 najgorszych modowych wpadek gwiazd

To nic nowego, że modowe wpadki gwiazd nie zostaną niezauważone przez żaden tabloid. Niektóre z nich bywają szybko zapominane przez krytyków modowych, a inne zyskują miano “brzydkich, “okropnych” i “najgorszych” na długie lata.

Popełnienie przysłowiowej gafy w ubiorze trafia się praktycznie każdemu. Jednak najczęściej zauważane i komentowane modowe faux pas należą niewątpliwie do gwiazd. Gafy modowe mogą być popełniane umyślnie lub nie. Najłatwiej jednak jest je zauważyć na czerwonym dywanie na wielkich galach, jak np. rozdanie Oscarów czy nagród Grammy.

Poniżej opisujemy najczęściej komentowane wpadki modowe, które miały miejsce głównie na czerwonym dywanie.

Wpadki gwiazd Hollywood

Nie jedna wpadka Hollywoodzkich gwiazd zyskała miano “kiczowatych”, ale tylko niektóre zyskały tytuł “najgorszych”, a wśród nich pojedyncze uznano nawet za “skandaliczne”. Kontrowersyjność niżej wymienionych kreacji w tym wypadku dotyczyła głównie ich wymowności, a nie np. odpowiedniego kroju lub kolorystyki ubrania. Niektóre z nich były impulsem do stworzenia parodii, memów internetowych, a nawet żartów ze strony innych artystów. Co więcej, poszczególne z nich stały się inspiracją w kolejnych sezonach podczas tworzenia kolekcji luksusowych domów mody.

Mięsna sukienka Lady Gagi

gaga na scenie z tancerzami
Za sukienka Gagi wykonanej z wołowych steków kryje się polityczny przekaz.

Niezaprzeczalnie jedną z najbardziej kontrowersyjnych kreacji miała okazję zaprezentować Lady Gaga na MTV Video Music Awards w roku 2010. Sukienka, obuwie, a także nakrycie głowy zostały wykonane z kawałków wołowego mięsa przez hiszpańskiego designera – Franca Fernandeza.

Gaga, po zdobyciu na gali nagrody w kategorii “Teledysk roku”, wspomniała w mediach, że okrycie miało być wyrazem odrazy wobec prowadzonej polityki DADT, która wtedy obowiązywała w USA. Strój był głośno komentowany przez krytyków na całym świecie zarzucając dla Lady Gagi, że jest to sukienka promująca feminizm i ruch antywegański. Gaga miała okazję nakładać swoją suknię jeszcze podczas wykonywania trasy koncertowej “Born This Way” w latach 2012-2013.

Czerwony kapturek w stylu Nicky Minaj

nicki występująca na scenie
Nicki jest znana nie od dziś z tworzenia kontrowersyjnych i odważnych stylizacji.

Kolejną rażącą kreacją było ubranie Nicki Minaj podczas rozdania nagród Grammy w roku 2012. Nicki postanowiła wówczas założyć krwistoczerwoną suknię sięgającą aż do ziemi z wszytym szerokim kapturem i peleryną. Na gigantycznym okryciu widniał  wizerunek postaci w karnawałowym stroju. Strój wykonał luksusowy, włoski dom mody Versace. Kontrowersyjność jej image’u została podkreślona przez osobę towarzyszącą, która była przebrana za papieża.

Wizerunek został szeroko krytykowany przez media, gdzie podsumowano go jako antyreligijny. W plotkarskich gazetach uznano, że jej szata jest nie tylko nieprzyzwoita, ale też obraźliwa. Niektórzy z krytyków potrafili także zażartować z niego uznając ją za żywą adaptację “Kodu Da Vinci”.

Sukienka w kształcie białego łabędzia Björk

bjork w białej sukience
Björk jest znana z tworzenia nietuznikowego wizerunku. Podczas swojej kariery niejednokrotnie zaskoczyła krytyków mody.

Ostatnim ubraniem o którym warto wspomnieć jest jedna z sukienek Björk, którą miała okazję założyć podczas ceremonii wręczenia Oskarów w 2001. Kreację zaprojektował macedoński projektant Marjan Pejorski. W rzeczywistości było to body w kolorze cielistym, które miało wyszyte puchowego łabędzia o białym upierzeniu, którego głowa owinięta była wokół szyi piosenkarki.

W odpowiedzi na krytykę Björk skomentowała, że jest to “tylko sukienka”. Według niej sukienka miała być rodzajem uznania w kierunku twórczości Busby Berkeley’a. Sukienka Björk ostatecznie zyskała miano “kultowych” i stała się elementem popkultury do dnia dzisiejszego. Co więcej, jej strój zainspirował dom mody Valentino. Marka odtworzyła go i przedstawiła podczas wybiegu modowego na wiosnę 2014 podczas Couture Fashion Show.

Które z wyżej wymienionych kreacji uważacie za największe wpadki modowe tej dekady? A może macie zupełnie inne zdanie od nas? Zachęcamy do dzielenia się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

laptop z napisem Brand słuchawki i kubek na stoliku

Reklama – czy lokować kapitał w gadżety reklamowe?

kobiece oczy pomalowane złotym cieniem do powiek z brokatem

Trendy w makijażu wiosna/lato 2019!