Kolorowe skarpetki – nosić czy nie?

Niezależnie od żartów i memów, nie ma złego sposobu noszenia skarpetek. Kolorowe, rzucające się w oczy skarpetki sprawiają, że cały strój jest lepszy. Żyjemy w erze eksperymentalnej mody — od 2017 w modzie można było zobaczyć naprawdę różne skarpety, a pomysły na nowe wzory wciąż się pojawiają!

Można było powiedzieć, że takie skarpety nadają się tylko na takie okazje jak pierwszy dzień przedszkola, czy gdy wszystkie pozostałe skarpetki suszą się na balkonie. To jednak się zmieniło. Akcesoria, które jeszcze kilka lat temu były zabawne teraz widywane są na wybiegach.

Kolorowe skarpetki i high fashion

kolorowe skarpety założone na nogi
Kolorowe skarpety nie tylko urozmaicają image i są niedrogie.

Dlaczego kreatorzy mody rzadko przywiązywali uwagę do skarpet? Skarpetki są w większości niedrogie. Nosimy je praktycznie na co dzień. A to znaczy, że domom mody trudno na nich zarobić.

Trudno jest sprzedać niedrogie, łatwe w stylizacji, ale równocześnie widoczne skarpetki damskie. Dlatego nietypowe, kolorowe skarpety to coś, czego designerzy potrzebowali — choć jest to bardzo kontrowersyjny krok. Wiele osób uważa, że to dziecinne podejście, inni przypominają, że skarpety to chyba najszybciej zużywające się elementy odzieży.

Dlaczego nosić nietypowe skarpety?

Zabawne skarpety mogą ożywić codzienne, nudne obuwie. Dlaczego więc nie wydać paru złotych więcej na urozmaicenie szuflady ze skarpetkami? W ten sposób możemy zaoszczędzić przecież na zakupie nowych butów Jak w wypadku każdego sygnaturowego elementu, takie skarpetki muszą stanowić centralny punkt stroju. Jeśli zatem nie chcesz przyciągać uwagi do swoich nóg, to warto rozważyć, czy na pewno chcesz nosić takie barwne skarpety. W końcu nie warto zawsze ślepo podążać za modą, jeżeli w obowiązujących trendach nie potrafimy się odnaleźć.

Kolorowe skarpety do pracy i na wieczór

skarpetki kolorowe ułożone przy sobie
Skarpetki kolorowe mogą stanowić główny punkt stroju.

Kolorowe skarpety stanowią sympatyczny dodatek do nudnego biurowego stroju. Żaden nieformalny dress code nie skarci pracownicy za noszenie długich skarpet w tęczowe wzory wraz z mokasynami. To miły dodatek, który może podnieść cię na duchu! Warto jednak mieć na uwadze, że w miejscu pracy ze ściśle określonym dress code taki dodatek do naszej stylizacji może nie wywołać aprobaty.

W dni i noce wolne (lub w bardziej casualowych środowiskach pracy), możesz bawić się kontrastowymi kolorami, teksturami, proporcjami i kontrastami między butem, odsłoniętą skórą a skarpetą.

Podoba się Wam trend na kolorowe skarpety? Planujecie go wprowadzić do swojej szafy? Dajcie nam znać w komentarzach!

One Ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

kobieta stojąca na mostku patrząca się w dal

Jak nosić płaszcze damskie na wiosnę 2019?

Salon w stylu gezelligheid

Gezelligheid – 5 porad jak urządzić salon w stylu holenderskim