Podróbki — kit modowy niewart wydawania pieniędzy

Mimo że podróbki w odzieży damskiej i galanterii są wykonane w gorszej jakości, to jednak wiele osób decyduje się na ich zakup. Chęć zaoszczędzenia pieniędzy na oryginalnym produkcie ostatecznie skutkuje decyzją o zakupie kiczu.

Podróbki bywają naprawdę kuszące. Działają one na podświadomość konsumenta, który ma nadzieję, że mimo poniesienia niskich kosztów, zdoła zdobyć porównywalną jakość ubrania do oryginalnego. Co więcej, często klient liczy na to, że zdoła zrobić wrażenie na innych, podnosząc przy tym pozycją społeczną i własną wartość. Dla niektórych osób jest to także drogą do wyrażenia swojej osobowości.

Powody dlaczego nie warto kupować podróbek

Przesłanek dlaczego nie należy kupować podróbek jest naprawdę wiele. Dominują one nad wszelkimi uzasadnieniami przemawiającymi na korzyść nieoryginalnych produktów. Poza kwestiami materialnymi dochodzą w tym wypadku także aspekty społeczne, a także zdrowotne. Jednak nasze rozważania ograniczyliśmy jedynie do trzech najważniejszych i najczęściej występujących zagrożeń wśród falsyfikatów. Poniżej podaliśmy także porady jak uchronić się przed niebezpieczeństwami, które niesie za sobą imitacja.

Są zwykle słabej jakości

chińskie podróbki torebek damskich
Niska cena podróbek torebek jest uzależniona między innymi od słabych materiałów, z jakich wykonano towar.

Materiały, z których podróbki zostały wykonane są zwykle niskiej jakości. Oznacza to, że mieszanki tkanin takich artykułów mają szybszą tendencję do zniszczeń. Natomiast wydając pieniądze na oryginalny produkt, można być pewnym, że wyrób będzie na służyć przez kilka sezonów. Warto zwrócić uwagę także na to, że zazwyczaj towar zakupiony po niskim koszcie wygląda obciachowo. Radzimy w tym wypadku kupować parę uniwersalnych ubrań w dobrej jakoścI, które można zestawiać ze sobą na wiele sposobów.

Imitacje mogą być toksyczne

Szkodliwe substancje pojawiają się w ubraniach damskich tak samo, jak w kosmetykach i w zabawkach dla dzieci. Wśród trujących tworzyw występujących w ubraniach możemy wymienić glifosat, formaldehyd i amoniak. Pojawiają się one najczęściej w ubraniach wykonanych z naturalnych materiałów, w szczególności w bawełnie. Tego typu ubrania zwiększają ryzyko zachorowań m.in. na raka. Aby uniknąć przenoszenia się groźnych substancji do organizmu z odzieży należy sprawdzać skład ubrania z metki lub bezpośrednio ze strony internetowej.

Można utracić swoją autentyczność

podróbki zegarków ułożone na stoliku
Jednym z największych zagrożeń kupienia podróbek stanowi utracenie własnej autentyczności.

Kupując podróbkę oszukujesz przede wszystkim samego siebie. Takie wyroby powodują, że wiele osób za wszelką cenę będzie chciało podążać za modą, stając się ostatecznie jej ofiarą. Nie warto więc tracić własnej oryginalności tylko po to, by mieć najmodniejszy dodatek. Jednym z najlepszych rozwiązań w tym wypadku będzie regularne odwiedzanie second-handów. W nich można znaleźć wiele nietuzinkowych ubrań i dodatków za niską cenę, dzięki którym bez problemu można zbudować wiele ciekawych stylizacji.

Jakie podróbki najczęściej mieliście okazję zobaczyć w publicznych miejscach? Czekamy na Wasze komentarze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

kobieta chora na katar

Jak wyleczyć katar w domu? Sprawdzone sposoby!

kobieta w białej tunice

Tuniki w stylizacjach casual! Jaką wybrać?