Skarpety męskie w wielu kolorach — hit czy kit?

Wielokolorowe skarpety męskie są to jeden z największych hitów modowych na sezon wiosna lato 2019. Jednak ten trend ma nie tylko sporą grupę entuzjastów, ale także niemałą ilość osób, które uważają go za obciach modowy.

Kolorowe skarpety męskie są niewątpliwie uznane przez współczesnych projektantów modowych za hit sezonu. Co więcej, wielu mężczyzn chętnie zakłada je do wielu różnych stylizacji, łącząc z ubraniami casual. Zdarzają się także tacy mężczyźni, którzy lubią zestawiać skarpety męskie kolorowe do garnituru. Warto jednak podkreślić, że nie każdy uznaje ten sposób ubierania się. Jest więc grupa mężczyzn, która nie podąża za tym rodzajem mody i preferuje wybrać uniwersalny kolor skarpet.

Kiedy kolorowe skarpety męskie są obciachowe?

kolorowe skarpety męskie na łydce
Niedobrane kolorystycznie skarpety są jednym z największych faux-pas popełnianym przez mężczyzn.

Łatwo popełnić gafę modową wybierając nieodpowiedni rodzaj skarpet do stroju. Wszystko zależy więc od wybrania określonego wzoru, kolorystyki oraz długości skarpet do zakładanych elementów odzieży i obuwia. Warto podkreślić, przy wyborze odpowiednich skarpet powinno się sugerować także dobraniem ubrania pod porę roku oraz warunki atmosferyczne.

Poniżej przedstawiamy najczęściej popełniane błędy w zakładaniu skarpet kolorowych do noszonego ubrania przez mężczyzn.

Nieodpowiednia długość skarpet

Można uniknąć gafy wybierając taką długość skarpet męskich, które zasłonią łydkę. Warto podkreślić, że ta zasada odnosi się do każdego rodzaju spodni. Jedynym wyjątkiem od tej zasady jest okres ciepłych pór roku, kiedy to mężczyźni wybierają lekkie obuwie, takie jak np. espadryle czy sandały. Wówczas powinno się zakładać do męskich butów skarpety w kolorze cielistym, tak by nie było ich widać zza butów. Alternatywną opcją w takim przypadku jest też niezakładanie żadnych skarpet do obuwia letniego.

Skarpety niedobrane pod kolor ubrania

męskie skarpety na nogach mężczyzny
W dobieraniu kolorowych skarpet należy kierować się przede wszystkim długością skarpety oraz kolorem.

Dobierając kolorystycznie skarpety należy pamiętać o trzech zasadach. W modzie każda z tych reguł może być stosowana zamiennie. Jedna z nich mówi, że można dobierać skarpety męskie pod kolor spodni lub o ton od nich ciemniejsze. Kolejna zasada zaznacza, że kolor skarpet powinien być w tej samej barwie co para założonych butów. Trzecią popularną zasadą w dobraniu kolorystycznym jest dopasowanie koloru skarpet męskich do innego elementu stroju, np. koszuli, poszewki lub krawatu.

Czy nosicie wielokolorowe skarpety męskie na co dzień? Jeśli tak, to bardzo chętnie dowiemy się, w jakiej stylizacji lubicie łączyć swoją ulubioną parę skarpetek. Swoje odpowiedzi zostawiajcie w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

wybieg modowy z modelką i tłumem podczas eventu ekologicznej mody

Ekologiczne trendy w modzie na rok 2019

siedząca kobieta z płatkami kwiatów na całym ciele

Sekrety urody ze wszystkich zakątków świata!