Lista życzeń – jak ją ułożyć by dobrać najlepsze prezenty?

Wiele kobiet uważa, że najlepszymi prezentami są po prostu dobre wspomnienia lub samodzielnie przygotowane prezenty. Niestety, nie każda nasza czytelniczka potrafi czytać w myślach drugie osoby. Co więcej, nie zawsze jest czas na przygotowanie prezentu. Lista życzeń powinna jednak rozwiązać ten niezręczny problem!

Stworzenie własnej listy życzeń, czyli tzw. wishlist, nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Nie chcesz „przedobrzyć” i umieścić na niej setek wymyślnych podarunków. Z drugiej strony, nie warto ryzykować uzyskaniem tzw. „niechcianego prezentu”. Warto więc zachować równowagę w momencie podarowania listy życzeń dla reszty członków rodziny.

Ilość prezentów świątecznych na liście

Pierwszy szkic Twojej listy powinnien zawierać wszystkie przedmioty, które chciałabyś mieć – od nowych kredek po praktyczny robot-odkurzacz. Na tym etapie możesz pozwolić sobie na wypisanie wszystkiego czego tylko chcesz. a jeśli ta lista wyda ci się wyjątkowo długa… później na pewno będziesz skreślać rzeczy. Nie bój się zaszaleć, przeglądać strony modowe czy sklepy internetowe dla inspiracji.

Kiedy już stworzysz pierwszą wersję listy, nadszedł czas, aby zacząć skreślać z niej rzeczy. Jeśli lista jest naprawdę długa wówczas zredukuj liczbę przedmiotów o połowę – zacznij od skreślania tych, które nie są dla Ciebie najważniejsze na ten moment. Wyeliminuj wszystko co jest niepraktyczne i których nie potrzebujesz.

Po dokonaniu wspomnianej zmiany powinnaś uzyskać drugą szkicową edycję listy. Nowa jej wersja pomoże zorientować się Tobie, które przedmioty możesz kupić dla siebie, a nie dla osób, które zamierzasz obdarować nowościami. Jeśli na niej dodałaś taką pozycję jak „nowa bielizna” to warto ją zakupić, ale tylko dla siebie. Znając swój rozmiar najlepiej dopasujesz ubranie nie tylko rozmiarem, ale także odpowiednią kolorystyką. Co więcej, kupno jej byłoby dosyć niezręczne do wykonania przez Twoją rodzinę.

Nie zapomnij o kupnie najprzydatniejszych ubrań

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć listę, zakupienie najpotrzebniejszych przedmiotów powinno być priorytetem Twojej listy. O tej porze roku ludzie zaczynają myśleć o noworocznych postanowieniach, więc dlaczego nie stworzyć swojej unikalnej listy życzeń opartej na tych celach?

Na przykład, jeśli chcesz stracić trochę na wadze i prowadzić sportowy styl życia to niektóre przedmioty do umieszczenia na liście to must have osób wykonujących codziennie ćwiczenia. Wspomniana lista powinna wtedy zawierać śliczne ubrania treningowe oraz buty do biegania, matę do jogi lub inny sprzęt, a może i nawet członkostwo w siłowni na cały nadchodzący rok kalendarzowy.

Jeśli Twoim celem jest lepsza pielęgnacja skóry to lista może wówczas składać się z pożytecznych kosmetyków – odpowiednio dobranych pod Twoją cerę. A jeśli chcesz lepiej zarządzać swoimi finansami to możesz poprosić o użyteczny program komputerowy czy książki dotyczące zarządzania finansami osobistymi.

Koszt podarunków na święta

Upewnij się, że Twoja lista zawiera kilka luksusowych pozycji i niedrogich towarów.

Jeśli jesteś najstarszym dzieckiem w rodzinie i tą osobą, która ma już pracę to prawdopodobnie nigdy nie dostaniesz wymarzonych prezentów. Jest jednak możliwość, że że sama sobie je kupisz. Nie powinno się oczekiwać, że reszta członków rodziny zrzuci się i kupi Tobie najnowszy iPhone. Zamiast tego warto jednak uwzględnić jeden z nowszych modeli tabletu dostępnych na rynku. Pamiętaj, że istnieją potencjalne prezenty w każdym budżecie.

Pokaż zdjęcia wymarzonych na prezentów

Wiele razy można obejrzeć listę swojego rodzica i zastanowić się, co właściwie chciał przez to powiedzieć. Nie miał pojęcia czym jest zestaw głośnomówiący Bluetooth i dopóki ktoś mu nie pokazał „tego czegoś w sklepie” wówczas nikt nie powinien jemu tego prezentu kupować. Możesz umieścić na swojej liście jak najwięcej szczegółów, od rozmiarów butów po marki, ale zawsze najlepiej być konkretnym. Zdjęcia to świetny sposób na pokazanie swoim bliskim co chcesz dostać.

3 Comments

Leave a Reply
  1. Bardzo fajny pomysł, chociaż o momencie niespodzianki nie ma już mowy ale ja wolę dostawać coś, co faktycznie chcę mieć i co mi się przyda 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

kobieta ubrana w sweterek świąteczny trzymająca w dłoniach prezent na tle ubranej choinki

Święta tuż tuż! A Ty masz już swój świąteczny sweter?

Kim Kardashian wśród ludzi

Zimowe stylizacje w stylu Kardashianek!