Jak czyścić pędzle i gąbki do makijażu?

Warto zadać sobie pytanie, jak często powinniśmy czyścić pędzle i gąbki do makijażu? Bardzo możliwe, że niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że to właśnie na pędzelkach czy gąbkach kryje się mnóstwo zanieczyszczeń.

Dlatego lepiej wcześniej wyciągnąć wnioski i zadbać o swoją cerę, czyszcząc swoje narzędzia do wykonywania makijażu. Czyszcząc pędzelki, czy gąbeczki zapobiegniemy przedostawaniu się bakterii na naszą twarz i nie będziemy jej niepotrzebnie zanieczyszczać.

Jak wyczyścić pędzle z włosia syntetycznego?

oczyszczone pędzle do makijażu
Należy czyścić pędzle za każdym razem, kiedy nakładało się na twarz makijaż.

Pędzle z włosia syntetycznego używane są przeważnie do aplikowania kosmetyków płynnych. Dobrym przykładem mogą być podkłady czy korektory. Sprawdzają się również w przypadku produktów suchych, jak na przykład róż czy bronzer, kiedy chcemy nabrać mniej produktu na pędzel.

Dodatkowo wypada zaznaczyć, że pędzle z włosia syntetycznego są znacznie bardziej wytrzymałe i łatwiej je wyczyścić. Dobrym sposobem na czyszczenie tego typu pędzli będzie wybór olejków myjących do ciała, które możemy znaleźć w sklepach z kosmetykami. Jednak z pewnością mało która kobieta posiada pod swoją ręką taki olejek. A podkład już na naszym pędzelku zdążył zaschnąć. Wówczas sprawdzonym domowym sposobem jest sięgnięcie po olej czy oliwę z oliwek, które z pewnością znajdują się w każdej kuchni. Po czym wystarczy włożyć pędzelek do wody z mydlinami, co pozwoli pozbyć się z włosia tłustego nalotu. Taki zabieg każda kobieta jest w stanie wykonać we własnym domu.

Sposoby na czyszczenie gąbek do makijażu

zdjęcie gąbek i pędzli do makijażu
Czyszczenie pędzli po każdym myciu zapewni zachowanie odpowiedniej higieny w dbaniu o twarz.

Gąbki są idealnym przykładem na to, że powinnyśmy zadbać o nie i wyczyścić po każdym użyciu. Myjąc je, zyskujemy pewność, że nie staną się miejscem idealnym dla różnego typu bakterii czy brudu, a nawet rozkwitu pleśni.

Warto wiedzieć, że po tym, jak umyjemy gąbkę po każdym użyciu najlepiej pozostawić ją do wyschnięcia w suchym i przewiewnym miejscu. Podobnie jak w przypadku pędzli, najlepszym sposobem na czyszczenie gąbek do makijażu będzie wybór olejku myjącego. Ale oprócz tego możemy postawić na mydło w kostce. Jednak zalecane przez specjalistów połączenie właśnie tych dwóch rzeczy. Oczywiście można ją namoczyć przez kilka minut w wodzie z mydlinami, lecz później trzeba ją wypłukać i odsączyć wodę, a następnie pozostawić do wyschnięcia, jak zostało to już wspomniane wcześniej.

A jak Wy dbacie o swoje gąbki do makijażu? Dajcie nam znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

sypialnia w stylu hygge

Hygge w Twoim domu! Jak urządzić wnętrze zgodnie z duńską filozofią szczęścia?

Kobieta zakładająca lordsy

Espadryle czy lordsy — jakie buty na wiosnę wybrać?