Jak dbać o włosy w trakcie zimy?

Zima nie sprzyja zachowaniu zdrowej kondycji włosów. Nie tylko szybko się przesuszają i przetłuszczają się, ale także są podatne na elektryzowanie się. Jeśli zastanawiasz się, jak dbać o włosy by wyglądały zimą na zdrowe — czytaj dalej!

Nie trzeba wydawać majątku na kosmetyki, by zachować zdrowy wygląd włosów podczas chłodniejszej pory roku. Należy skupić się na zwalczaniu najczęściej występujących problemów z włosami zimą. Mamy tutaj na myśli przesuszenie, nadmierne przetłuszczanie się oraz elektryzowanie się włosów. Co więcej, często zdarza się też, że tracą one na objętości lub pojawia się łupież. Dlatego przychodzimy z pomocą dla naszych czytelników i podpowiadamy jak dbać o włosy podczas zimy.

Pielęgnacja włosów wysuszonych i przetłuszczających się

kobieta z długimi włosami
Przetłuszczające się i pozbawione objętości włosy w zimie to częsty problem nie jednej kobiety.

Wysuszone i matowe włosy to jeden z najczęstszych problemów w trakcie zimy. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest użycie pianki na włosy zwiększającej objętość włosów. Szczególnie zwróć uwagę na przesuszone końcówki włosów i postaraj się dodać tam większą ilość specyfiku. Zmniejszysz przez to szansę rozdwajania się włosów.

Jeśli Twoim największym problemem jest przetłuszczanie się włosów to koniecznie zaopatrz się w delikatnyszampon dla włosów przetłuszczających się. Odpowiednio nawilża on skórę głowy i niweluje wydzielanie się nadmiernego łoju. Używaj także odżywek, które posiadają lekką konsystencję i które należy spłukać po kilku minutach od ich nałożenia.

 

Zyskaj wygląd zdrowych włosów przy dzięki tym prostym trikom

Jeśli masz problem z elektryzowaniem się włosów, to upewnij się, czy używasz szczotki z naturalnym włosiem. Jedynie taka pozwoli Ci zniwelować ten problem. Unikaj używania  szczotek z tworzyw sztucznych, które wytwarzają duże ilości odpychających się od siebie ujemnych cząsteczek. Wystrzegaj się także ubrań ze sztucznych włókien, m.in. czapek, chust i szalików, ale nie rezygnuj zupełnie z noszenia tego typu dodatków. Zamień je na ubrania z naturalnych tkanin.

W przypadku występującego łupieżu warto regularnie myć włosy szamponem przeciwłupieżowym, który posiada w sobie związki cynku lub dziegcia. Tego typu minerały wspomagają hamowanie mnożenia się drożdżaków, a także wspomagają prawidłową pracę gruczołów łojowych. Jeśli jednak łupież dalej się utrzymuje przy skórze głowy, wówczas spróbuj odstawić wszelkie kosmetyki do stylizacji włosów, jak pianki czy wosk.

Z jakimi problemami włosów najczęściej mierzysz się co zimę? Czy znasz jakieś skuteczne i sprawdzone sposoby jak dbać o włosy zimą? Podziel się nimi z resztą czytelników w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

porcelanowa świnka z pieniędzmi

Sprawdzone sposoby na oszczędzanie w 2019 roku

kobieta w okularach słonecznych na żółtym tle

Jak nosić bluzy damskie?