Najlepsze sposoby na cellulit!

Cellulit jest problemem, z którym walczy naprawdę wiele z nas. I nie zawsze jest tak, że zmagają się z nim tylko i wyłącznie kobiety z nadwagą. Zdarza się, że nawet te naprawdę szczupłe mają problem ze skórką pomarańczową. Jednak można wygrać tę walkę – przedstawiamy najlepsze sposoby na cellulit!

Skórka pomarańczowa to koszmar wielu kobiet. Wygląda nieestetycznie i często nie pozwala na to, żebyśmy swobodnie się czuły we własnej skórze. Cellulit uniemożliwia nam włożenie krótkiej sukienki i szortów, a latem zdecydowanie warto móc pozwolić sobie na takie stroje. Dlatego przedstawiamy sposoby na to, jak można wygrać walkę z tym problemem!

Skórka pomarańczowa – sprawdzone sposoby na cellulit

kobieta w stroju kąpielowym na tle plaży i palm
Skórkę pomarańczową można zwalczyć bardzo prostymi sposobami. „Haczykiem” tu stanowi regularność wykonywania rutyny.

Sposobów na to, jak można walczyć ze skórką pomarańczową jest naprawdę wiele. A najbardziej skuteczne będzie działanie wielopłaszczyznowe. Oznacza to więc, że nie do pokonania tego problemu nie wystarczą tylko ogólnodostępne balsamy antycellulitowe. Powinnyśmy przede wszystkim postarać się zmienić nasz tryb życia na nieco bardziej aktywny. To będzie pierwszy krok do zwycięstwa!

W pierwszej kolejności powinnyśmy wprowadzić trochę aktywności fizycznej, najlepiej wykonywanej regularnie. Nie oznacza to wcale, że od dzisiaj każdego dnia mamy ćwiczyć, bo na takie działania mogłybyśmy nie mieć czasu i ochoty każdego dnia. Jednakże ćwiczenia kilka razy w tygodniu warto wziąć pod uwagę. Dobrym początkiem będą nawet regularne spacery, a w cieplejsze dni wycieczka rowerowa może nam przynieść dużo przyjemności.

Dobrym sposobem na cellulit jest również odpowiednie nawodnienie naszego organizmu. Zbyt niski poziom wody w organizmie powoduje obrzęki, które podkreślają tkankę tłuszczową – w ten sposób z pewnością nie pozbędziemy się skórki pomarańczowej. Warto również pamiętać o odpowiedniej diecie – dobrze do niej włączyć świeże owoce, warzywa i orzechy. Oprócz tego pomocne mogą się również masaże miejsc dotkniętych cellulitem odpowiednimi przyrządami i codzienne balsamowanie tych obszarów.

A Wy macie jakieś sprawdzone sposoby na walkę z cellulitem? A może Was ten problem nie dotyczy? Zapraszamy do komentowania!

One Ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

miś pluszowy na stoliku w tle krzesła ogrodowe i stolik ogrodowy

Prezent na walentynki dla samej siebie!

portret celebrytki

Być królową jak Beyoncé Knowles