Jak wyciszyć mieszkanie? Sprawdzone sposoby!

Hałasy dochodzące od sąsiada zza ściany często są uporczywe i chcielibyśmy się ich pozbyć. Dlatego przedstawiamy sprawdzone sposoby na to, jak wyciszyć mieszkanie! Dzięki temu w naszym mieszkaniu zapanuje upragniona cisza.

Z pewnością nikt nie zaprzeczy, że hałas może skutecznie popsuć atmosferę w domu. I nie chodzi to jedynie o hałasujących sąsiadów, ale również o dźwięki pochodzące z zewnątrz budynku. Chociaż z tym problemem zmagają się głównie mieszkańcy dużych miast, to równie mocno może irytować głośna rozmowa pod oknem w środku nocy. Dlatego warto zastanowić się nad tym, jak wyciszyć mieszkanie — nie tylko po to, by poprawić jego akustykę, ale również zapewnić sobie spokój.

Sposoby na to, jak wyciszyć mieszkanie w bloku

minimalistyczny wystrój mieszkania
Wystarczy kilka miękkich przedmiotów, takich jak poduszki i dywany, które wyciszą mieszkanie.

Często nie doceniamy siły dodatków w naszym domu, a są nimi między innymi tekstylia. I mało kto by się spodziewał, że to właśnie one mogą pomóc w wyciszeniu mieszkania. Oprócz tego świetnie wyglądają i potrafią nadać naszemu wnętrzu przytulnej atmosfery. Same plusy! Jeżeli więc chcemy poprawić akustykę wnętrza i pozbyć się irytującego pogłosu, to nie powinno zabraknąć nam dywanu, poduszek i zasłon.

Dodatkowo dobrym pomysłem jest również ustawienie mebli na ścianie, która graniczy z mieszkaniem sąsiada. To z pewnością przytłumi odgłosy, które często skutecznie uniemożliwiają się nam dostateczne skupienie na danym zadaniu, czy spokojny odpoczynek.

 

Jak wyciszyć mieszkanie na etapie remontu?

kobiety w wyciszonym mieszkaniu
Już na etapie remontu możemy zadbać o odpowiednie wyciszenie naszego mieszkania

Najskuteczniejszym sposobem, który pomoże nam wyciszyć mieszkanie, będzie wprowadzenie pewnych rozwiązań już na etapie remontu. To na pewno zapewni nam skuteczną izolację od niechcianych dźwięków i odgłosów, które pochodzą z zewnątrz. Nie chodzi tu tylko o szczelne drzwi i okna, ale również o odpowiednie materiały wykończeniowe.

Na rynku dostępne są panele akustyczne. Warto wiedzieć, że poza walorami dźwiękochłonnymi mają one również bardzo przyjemny dla oka design, więc jednocześnie uczynią nasze mieszkanie ciekawszym. Ochroną przed hałasem dochodzącym od sąsiada mieszkającego nad nami będzie również podwieszany sufit. Natomiast od sąsiada za ścianą możemy się odgrodzić za pomocą tynku akustycznego, który pochłania aż do 70% dźwięku, jeżeli pokryjemy go tapetą.

Przy urządzaniu mieszkania braliście pod uwagę akustykę? A może już na etapie remontu zadbaliście o to, żeby wyciszyć mieszkanie? Czekamy na Wasze komentarze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

brzuch kobiety w legginsach sportowych

Kicz na siłowni – prześwitujące legginsy sportowe

porządki w damsko-męskiej szafie

Jak utrzymać porządek w szafie?