Co to jest daddy shoes i skąd się wziął ten fenomen?

Daddy shoes są uznawane przez jednych za istotny trend modowy ostatnich lat,  a przez innych za obciach modowy. Mimo że to jeden z modeli tzw. ugly shoes, to jednak niejednokrotnie były okrzyknięte przez designerów jako “must have”.

Daddy shoes nie jest nowością w modzie. Projektanci modowi uznają, że ten rodzaj obuwia wywodzi się ze stylu “normcore”. Czyli prądu modowego, który podkreślał androgyniczny, casualowy image. To masywne obuwie, charakteryzujące się bardzo grubą podeszwą, za pomocą którego można podkreślić charakter stylizacji sportwear oraz streetwear. Co więcej, przez ostatnie lata należą one także do modeli obuwia, które zalicza się do grona “ugly shoes”, czyli brzydkich butów.

Co spowodowało trend noszenia daddy shoes?

ręka trzymająca sportowe obuwie
Daddy shoes nie należą do modowych nowości, ale z pewnością zrobily furrorę w modzie streetwear.

Daddy shoes ponownie zaczęły się pojawiać się na półkach sklepów dzięki kolekcjom luksusowych marek współpracujących z firmami ze sportową odzieżą. Mamy na myśli tutaj kolekcje takie jak Louis Vuitton z Supreme czy nawet Raf Simons z Adidas. Ostatecznie taki rodzaj spoufalenia się marek spowodował, że na wybiegach modowych pojawiały się coraz częściej komplety ubrań łączące z sobą dwa odmienne style — sportowy i high fashion.

Do popularyzowania dad shoes przyczynił się także projekt Kanye West z firmą Adidas. Ich zmodernizowana wersja modelu buta Powerphase z 1986 roku sprzedała się w mgnieniu oka. West zyskał znacznie więcej dochodu ze sprzedaży dad shoes niż z wcześniejszych jego kolekcji obuwia yeezy. Co więcej, Kanye West spopularyzował ten model nosząc go z ubraniami casual.

Jak drogie są dad shoes?

nogi ubrane w daddy shoes
Mimo ich nietuznikowego wyglądu dad shoes wcale nie należą do taniego obuwia.

Oryginalne daddy shoes nie należą do najtańszego obuwia znajdującego się na rynku. Co więcej, o ich kosztowności nagrana została piosenka “Daddyshoes” Żabsona ft. Young Multi. Najczęściej na oryginalne dad shoes stać celebrytów, którzy chętnie prezentują się w nich m.in. na Instagramie. Do tych gwiazd należą m.in. Bella Hadid, Jordyn Woods, czy nawet Kendall Jenner. Drugą grupą, która chętnie zakładała takie buty są także influencerzy, którzy często łączyli styl streetwear z high-end.

Wśród bestsellerowych modeli znajdują się m.in. Balenciaga Triple S, Adidas Yeezy 500 i Louis Vuitton Run Away Pulse. Każdy z wyżej wymienionych modeli kosztuje 3000 zł za parę obuwia. Tańsze oraz mniej popularne modele takiego obuwia można zakupić w markowych sportowych sklepach takich jak Adidas, Puma, Nike czy Reebok. Ich cena waha się od 220 zł  do 550 zł za parę w zależności od określonej marki obuwniczej.

Czy daddy shoes należą do hitów czy kitów modowych? Czy macie w swoich szafach taką parę obuwia? Swoje odpowiedzi zostawiajcie w komentarzach pod artykułem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

orientalne baleriny na bruku

Idealne buty damskie na wiosnę 2019

Azjatka w sukience do pracy

Sukienki do pracy — jak wybrać idealną?