Coco Chanel – ikona mody, której wiele zawdzięczamy

Na to, jak wygląda dzisiejsza moda kobieca pracowało wiele osób. Ogromny wpływ na świat mody miała niewątpliwie Coco Chanel. Chociaż przyszła na świat już ponad 135 lat temu, to duża część jej nauk wciąż jest aktualna. Niewątpliwie zrewolucjonizowała kanony kobiecości. Nie tylko uwolniła nas od gorsetów, ale również pokazała, że czerń i biel to wszystko, czego potrzebuje elegancka kobieta.

To, że od Coco Chanel wciąż możemy się wiele nauczyć jest faktem. To ona pokazała nam, że mniej tak naprawdę znaczy więcej. Zwykła mawiać, że “prostota jest kluczem do elegancji”, a “ekstrawagancja zabija osobowość”. To nie są jej jedyne mądre słowa, które powtarza się do dziś. Chcąc wymienić wszystkie jej zasługi można by było napisać nie jeden artykuł, ale całą ich serię. Dlatego skupimy się na naukach, z których hojnie korzystamy do dziś. Jakie zasady mody Coco Chanel są wykorzystywane do dziś?

Najważniejsze lekcje stylu od Coco Chanel, które wciąż są aktualne

Coco siedząca na pufie z papierosem w ustach
Coco Chanel była kultową ikoną mody lat 50tych ubiegłego wieku. Reguły mody dalej są aktualne.

Po pierwsze, spodnie dają wolność. Dzisiaj wszystkie korzystamy z dobrodziejstw, jakie zapewniają takie ubrania. Nieważne, czy są to jeansy, eleganckie spodnie, czy po prostu szorty. Sięgamy po nie w każdej sytuacji, w które stawiamy przede wszystkim na wygodę. Są dobrym wyborem, kiedy nie mamy pomysłu w co się ubrać. A jeszcze ponad 100 lat temu kobieta w spodniach była niespotykanym widokiem. Wówczas były one zarezerwowane tylko dla mężczyzn. To właśnie Coco Chanel zawdzięczamy, że przeszły one do mody damskiej. I nie zamierzamy ich oddawać!

Kolejną nauką Chanel, którą warto wziąć do serca jest to, że powinniśmy doceniać siłę zapachu. Zwykła ona mawiać, że “kobieta, która nie ma swoich ulubionych perfum, jest jak kobieta bez przyszłości”. Pod względem zapachów Coco ceniła sobie wierność. Uważała, że kobieta powinna mieć swój zapach i trzymać się go. Wielokrotnie podkreślała również, że zapach jest afrodyzjakiem i uczyła kobiety, jak z niego korzystać. Chociaż dzisiaj nie zawsze jest tak, że ciągle nosimy jeden zapach, ale każda z nas ma swój ulubiony, do którego stale wraca. A z siły zapachu doskonale zdajemy sobie sprawę, właśnie dzięki Coco Chanel.

Ostatnią lekcją mody, której autorką jest Coco Chanel, na której zamierzamy się skupić jest to, że mała czarna ma siłę. Nauczyła kobiety doceniać proste, klasyczne i eleganckie rozwiązania. Takim niewątpliwie jest czarna sukienka, po którą sięgamy na rozmowę o pracę, randkę, czy inną ważną okoliczność. Wystarczą tylko dodatki, żeby odmienić jej charakter – ich siłę Coco również doceniała. W końcu nic tak nie zmienia oblicza naszej stylizacji, jak właśnie dodatki, które do niej dobieramy. A komu zawdzięczamy kultową małą czarną? Oczywiście Chanel.

A Wy znacie jakieś zasady modowe, które zapoczątkowała Coco Chanel? Bierzecie do serca jej lekcje? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

mężczyzna i kobieta trzymający się za ręce na ośnieżonych torach

Buty damskie na zimę – przewodnik

para całująca się przy zimnych ogniach

Sylwester – jak się nie ubierać?