Dua Lipa przełamuje tabu

Jeśli w muzyce Dua Lipy jest jeden nadrzędny temat, to jest to, że dziewczęca energia nie zna granic, zasad i wymówek — co można też dostrzec w jej tekstach. Choć rozpoczęła od coverów na YouTube, Lipa w końcu zaczęła lansować własne piosenki na własnych płytach.

Kim jest Dua Lipa

gwiazda na tle ścianki
Dua Lipa jest popularną modelką piosenkarką albańskiego pochodzenia.

Dua Lipa naprawdę nazywa się właśnie Dua Lipa. Jej rodzice to etniczni Albańczycy z Prisztiny, stolicy Kosowa, ale sama Dua urodziła się w Londynie. Kiedy Dua miała 11 lat, przeniosła się z rodziną z powrotem do Kosowa, kiedy ten kraj stał się niepodległy. Kilka lat później przekonała rodziców do powrotu do Londynu, ponieważ chciała zostać piosenkarką. Gdy pracowała jako hostessa przy drzwiach klubów nocnych, miała dość inspiracji do nowych tekstów, i to słychać do dziś w jej muzyce.

Ta brytyjska artystka uczęszczała do słynnej Sylvia Young Theatre School. W 2015 roku wydała własną piosenkę New Love. Kilka miesięcy później Be The One stał się jej drugim singlem. A potem… wszystko poszło szybko. Poza nagrywaniem nowych przebojów, w 2017 roku otrzymała nagrodę MTV Europe Music Award dla najlepszego nowego utworu. W tym samym roku została też uznana za artystkę o największej oglądalności w Internecie na świecie.

Styl gwiazdy i jego zmiany

Jej osobista podróż, jeśli chodzi o modę i styl wydaje się podążać podobną drogą. Podczas gdy jej obecna estetyka jest zapożyczona od ikon popu, które przyszły przed nią (crop topy, szerokie hip-hopowe spodnie), można dostrzec wskazówki na temat tego, jak wyglądała ewolucja mody Lipy, gdy ta tworzyła własny styl. Dua Lipa, podobnie jak łamiące reguły Madonna czy Kylie Minogue, wierzy w wyzwolenie młodych kobiet, energię drzemiącą w parze zabójczych szpilek i w to, że kobiety mają prawo kreować własny wizerunek.

Każdy może nosić, cokolwiek zechce, i na tym właśnie polega moda Lipy. Jeśli kobiety noszące kobiece ubrania są uważane za normalne, to kobiety noszące męskie ubrania również powinny być na porządku dziennym.

Dua Lipa i przełamywanie trendów

piosenkarka wśród tłumu
Sposób ubierania się przez piosenkarkę jest nietuzinkowy, a jej styl ciągle ewoluuje.

Dla Lipy normalne jest przełamywanie trendów. Buty na koturnie ze wzorem płomieni są ostatnio hitem na jej Instagramie. Oczywiście, nie nosi ich na co dzień, ale sama gwiazda uważa, że są czymś, co po prostu warto mieć w szafie i zachować na zawsze. Choć preferuje buty, w których może się poruszać, aby wykonywać swoje bardziej optymistyczne hity, takie jak „Blow Your Mind (Mwah)” i „New Rules”. To jeśli chodzi o jej styl off-stage, im bardziej widowiskowe ubrania, tym lepiej. Dlatego warto dodać do swojej szafy coś widowiskowego.

Tak wyglądają początki tego, co może być jej znakiem rozpoznawczym: połączenie crop topów i szerokich spodni z odsłoniętym brzuchem. Jednak nie każda dziewczyna może i chce pokazać płaski brzuszek. Dua Lipa stale eksperymentuje ze stylami. Jej wygląd wciąż ewoluuje, czy to od albumu do albumu, czy nawet z dnia na dzień — wystarczy śledzić jej Instagram.

Czy masz jakąś ulubioną kreację Dua Lipy? Podoba Ci się jej kontrowersyjny styl? Daj nam znać w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

kubek kawy, koc i popcorn na tle kominka

Zimowy odpoczynek dla naszego dobrego samopoczucia

para tuląca się do siebie

Stylizacje miesiąca — styczeń!