Jak utrzymać porządek w szafie?

Bez wątpienia utrzymać porządek w szafie potrafi niewiele osób. Dlatego też warto się zastanowić nad sposobami, dzięki którym będziemy w stanie utrzymać porządek. Jednak nie obejdzie się niestety bez zmiany swoich codziennych nawyków, które z pewnością będą w stanie przyczynić się do poprawy organizacji w naszej szafie.

Spośród wskazówek zamieszczonych poniżej większość doskonale sprawdzi się odnośnie do ubrań. Jednak część z nich uda się też zastosować w przypadku pościeli i ręczników, które również często znajdują miejsce obok ubrań. Zobacz, jak w prosty sposób utrzymać porządek w szafie!

Sposoby na utrzymaniu porządku w szafie

porządek w szafie damskiej
Ułożenie ubrań według kolorów jest bardzo dobrym sposobem, który pomaga w szybki sposób znalezienie odpowiedniego elementu odzieży.

Warto na początku zaznaczyć, iż nikt nie zna idealnego sposobu na to, aby utrzymać porządek w szafie. Na pewno dużo pomaga określenie tego, jakim typem ludzi jesteśmy. Czy bardziej wzrokowcami, słuchowcami czy dotykowcami. U wielu osób może sprawdzić się sposób na wzrokowca i ułożenie ubrań czy pościeli według koloru. Dla Pań może to się to okazać równie pomocne w przypadku kosmetyków. Słuchowcy natomiast mogą pokusić się o postawienie na oznaczenie na różne grupy swoich ubrań. Na przykład zgodnie z ich przeznaczeniem — od ubrań na co dzień po bardziej oficjalne do pracy.

Prostym rozwiązaniem na zwiększenie ładu w naszej szafie może okazać się przebranie posiadanych przez nas rzeczy i usunięcie z garderoby tych, po które nie sięgamy. Pozwoli nam to uzyskać sporo wolnego miejsca w szafie oraz zapobiega gnieceniu się pozostałych ubrań. Możliwe, że już stosujecie któryś z powyższych sposobów i nadal w Waszej szafie panuje nieład. Nic straconego, jest jeszcze kilka innych sposobów, które pomogą zapanować nad nieporządkiem.

Jak skutecznie utrzymać porządek w szafie? Proste i sprawdzone sposoby!

porządki w szafie męskiej
Wielokrotne wykorzystanie wieszaków pomoże nie tylko w uporządkowaniu ubrań, ale także akcesoriów.

Oczywiście może się zdarzyć, że również i to nie przyniesie pożądanego efektu, nie ma co się jeszcze załamywać. Zdarza się, że wiele osób potrafi w dość logiczny sposób zaplanować miejsce i to może okazać się ciekawym rozwiązaniem. Prostym trikiem na dodanie odrobiny miejsca do naszej szafy, będzie wielokrotne wykorzystanie wieszaków czy nawet wieszaki wielofunkcyjne. Bo jednak wieszaki są w stanie ułatwić nam przechowywanie takich rzeczy jak paski, czy apaszki.

Wypada jednak pamiętać o dwóch najważniejszych rzeczach. Po pierwsze jest to bez bezwątpienia odkładanie rzeczy z powrotem na miejsce. Nie tylko sprawdzi się to w przypadku ubrań, ale zadziała również w stosunku do innych rzeczy. A odkładanie rzeczy na ich miejsce z pewnością nie powinno nam zająć więcej niż pół minuty.

Jakie są Wasze sposoby na utrzymanie porządku w swojej szafie? Podzielcie się nimi w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

jasne, urządzone mieszkanie

Jak wyciszyć mieszkanie? Sprawdzone sposoby!

kobieta dbająca o formę

Jak dbać o formę i przy tym nie zwariować?