Jak dobrać szczotkę do włosów?

Aktualnie na rynku profesjonalnych kosmetyków do włosów możemy zauważyć wiele sprzętów fryzjerskich, wśród których są również szczotki. Specjalnie dla was przygotowałam przegląd szczotek ze sklepu Beauty Supply. 

Szczotki do codziennej pielęgnacji

Szczotki do włosów możemy podzielić, ze względu na ich zastosowanie. Pierwszym i głównym ich rodzajem są szczotki przeznaczone do codziennej pielęgnacji, a także rozczesywania oraz układania włosów. Większość szczotek pokryta jest powłoką ceramiczną. Ich największym atutem jest fakt, iż są one bardzo łagodne dla włosów oraz skóry głowy.

Szczotki do masażu głowy

Szczotki tego typu proponujemy osobom, które chciałby zapuścić włosy. Masowanie skóry głowy pobudza cyrkulację w komórkach krwionośnych z tego to tytułu włosy szybciej rosną. Większość szczotek do masażu głowy są antystatyczne oraz antybakretyjne. Dodatkowo warto podkreślić, że dodają one połysku oraz znaczna ich ilość wykonana jest z bambusa.

Jak prawidłowo szczotkować włosy?

Warto wspomnieć, że jak już wiemy o tym jakie są główne rodzaje szczotek to trzeba przy okazji poruszyć temat jak prawidłowo tymi szczotkami się posługiwać. Mając w swoim wyposażeniu najlepszej jakości szczotkę czy tez grzebień – można zniszczyć swoje włosy w sposób mechaniczny.

Przyjmuje się, że optymalnie czesać włosy należy w ciągu dnia wykonywać dwukrotnie. W związku z tym można robić to rano oraz wieczorem przez co najmniej minutę lub dłużej.

Nie należy czesać włosów mokrych, jeśli nie mamy odpowiedniej szczotki.  Mimo wszystko warto eksperymentować z tematem i wybrać idealną szczotkę dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

dieta ketogeniczna

Na czym polega dieta keto?

Wnętrze w stylu Memphis z lat 80 i 90